مرکز تحقیقات عفونی اطفال
۱۳۹۷ سه شنبه ۲۲ آبان
br ENGLISH
معرفي مركز 1396/05/01

زيربناي مركز تحقيقات عفوني با گرايش عفونت هاي بيمارستاني با تلاش اساتيد دانشگاه علوم پزشكي مازندران از اسفند ماه 1390 در بيمارستان بوعلي سيناي ساري شكل گرفت. پس از انجام مراحل اداري، به استناد راي صادره در دويست و بيست و چهارمين جلسه شوراي گسترش دانشگاه هاي علوم پزشكي مورخ 23 ارديبهشت 1392، با تاسيس مركز تحقيقات عفونت هاي بيمارستاني مقاوم به درمان موافقت اصولي به عمل آمد.
در تاريخ 8 آبان 1394 نام مركز به «مركز تحقيقات عفوني با گرايش عفونت هاي بيمارستاني» تغيير يافت.


 

اين مركز با انجام تحقيقات بنيادي و كاربردي در زمينه بيماري هاي عفوني با اولويت عفونت هاي بيمارستاني، به افزايش آگاهي جامعه پزشكي در مورد بيماري هاي عفوني، نحوه استفاده و تجويز آنتي بيوتيك ها و بالا بردن دانش جامعه در مورد اين بيماري ها و نحوه مصرف آنتي ميكروبيال ها با بهره مندي از دانش اعضاء هيات علمي و پژوهشگران برجسته در سطح كشور مي پردازد.
تلاش پژوهشگران اين مركز بر آن است كه معتبرترين مركز پژوهشي در زمينه بيماري هاي عفوني با اولويت عفونت هاي بيمارستاني در سطح كشور باشد. اين مركز با بهره مندي از دانش اعضا هيات علمي و پژوهشگران در زمينه علوم پايه و با بكارگيري از تكنولوژي و استانداردهاي پيشرفته ملي و بين المللي با رعايت كامل اصول اخلاقي و شرعي در ايران اسلامي در راستاي سلامت انسان ها گام هاي بلندي برخواهد داشت.به فرموده مقام معظم رهبري، براي خدمت رساني بهتر به مردم، كارهاي دقيق پژوهشي لازم است. هدف نهايي مركز تحقيقات عفوني با گرايش عفونت هاي بيمارستاني خدمت رساني به مردم مي باشد. براي تأمين اين هدف، اين مركز با رعايت اصول زير، خود را نسبت به همه مخاطبان حقيقي و حقوقي خود بويژه مردم، دانشجويان، كاركنان، اعضاي هيأت علمي و ... متعهد مي داند:
1- رعايت اصول و ارزش هاي انساني، اخلاقي و حرفه اي در امر پژوهش
2- تمركز بر كاربردي بودن نتايج تحقيقات
3- توليد دانش
4- ارائه خدمات با بالاترين كيفيت
5- دستيابي به بهترين نتايج و افزايش بهره وري با كمترين هزينه
6- تاكيد و حمايت از كار گروهي

در حال حاضر اين مركز در بيمارستان بوعلي سيناي ساري، دفتر مركز تحقيقات عفوني با گرايش عفونت هاي بيمارستاني مستقر مي باشد.
اين مركز همه روزه از ساعت 8 صبح الي 2 بعدازظهر آماده خدمت رساني و پاسخ گويي مي باشد.
 
تعداد بازدید: 796
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal