شبکه بهداشت و درمان نور
۱۳۹۸ يکشنبه ۱۷ آذر
br ENGLISH
help عبارت وارد شده توسط شما در تمامی لینک ها، منوها و محتوای سایت جستجو خواهد شد.
سوانح و حوادث

برنامه پيشگيري از سوانح و حوادث در منزل

 منازل مسكوني جزء مناطق حادثه خيز در روستاها محسوب مي شوند و قسمت هاي مختلف خانه نيز از نظر درجه حادثه خيزي نيز متفاوت مي باشند . لذا جهت پيشگيري از سوانح و حوادث در منزل چك ليست ايمني منزل ابزار كاربردي اين برنامه محسوب مي شود و بر اساس چك ليست ، بهورز هر 6 ماه يكبار به تك تك خانوارها مراجعه مي نمايد و قسمت هاي مختلف چك ليست را تكميل مي نمايد .

 

  •      اگر نكات ايمني رعايت شده باشد نمره 1 و در غير اين صورت نمره صفر خواهد گرفت و امتياز نهائي چك ليست با جمع نمره هاي به دست آمده حاصل خواهد شد كه مي تواند از نظر ايمني مطلوب ، متوسط يا ضعيف باشد .
  •  بهورز در حين تكميل چك ليست نيز آموزش هاي ايمني لازم در جهت پيشگيري از وقوع حوادث در منزل را به ساكنين خانه به خصوص مادران ارائه مي نمايد .
  •  در 6 ماهه دوم بهورز مجددا" به تك تك خانه ها مراجعه مي نمايد و چك ليست را تكميل مي نمايد و نكات آموزش داده شده را در 6 ماهه اول مورد بررسي قرار مي دهد و از اينكه نكات ضعف اصلاح شده است يا نه را مورد بررسي قرار ميدهد .

لازم به ذكر است كه چك ليست مي بايست با مداد تكميل شود و در سال جديد پس از اينكه آمار چك ليست به مركز بهداشتي درماني ارسال گرديد اطلاعات موجود در آن پاك و مجددا" در سال جديد مورد استفاده قرار گيرد.

نكته 1 : چك ليست تكميل شده قسمت هاي مختلف منزل و امتيازهاي كسب شده ملاك ارسال آمار محسوب مي شود . بنابراين آمار گزارش چك ليست ايمني در منزل سالي يكبار و در انتهاي سال به مراكز بهداشتي درماني روستائي ارسال مي شود و مراكز بهداشتي درماني روستائي پس از يك كاسه نمودن ، اطلاعات ساير خانه هاي بهداشت آن را در انتهاي سال به مركز بهداشت نور ارسال مي كند .

نكته 2 : مادران و دانش آموزان مي بايست ساليانه آموزش پيشگيري از سوانح و حوادث در منزل را دريافت نمايند .

نکته 3 : بهورز مي بايست تسلط کافي در تکميل پرسشنامه و فرم آماري داشته باشد

 

 

شبكه بهداشت ودرمان شهرستان نور

 

واحد:بيماريهاي غير واگير

1391/02/12
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal