حوزه ریاست - کارافرینی
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۸ مرداد
br ENGLISH
help عبارت وارد شده توسط شما در تمامی لینک ها، منوها و محتوای سایت جستجو خواهد شد.
معرفي

معرفي

رويكرد اكثر كشورهاي جهان در دهه هاي اخير به موضوع كارآفريني و توسعه آن ، موجب گرديده موجي از سياستهاي توسعه كارآفريني در نيا ايجاد شود. كشورهاي مختلف راه حلي را كه در سه دهه گذشته براي فائق آمدن بر مشكلات مختلف اقتصادي و اجتماعي به آن روي آورده اند ، توسعه فرهنگ كارآفريني ، انجام حمايت هاي لازم از كارآفرينان ، ارائه آموزشهاي مورد نياز به آنان و انجام تحقيقات و پژوهشهاي لازم در اين زمينه بوده است . تامل در وضعيت اقتصادي و روند مراحل پيشرفت و توسعه در كشورهاي پيشرفته و در حال توسعه كه به موضوع كارآفريني توجه نموده اند ، نشانگر آن است كه اين كشورها توانسته اند يبه پيشرفت هاي چشمگيري در زمينه هاي مختلف اقتصادي و اجتماعي دست يابند و يا حداقل بحرانهاي پيش آمده را به سلامت پشت سر گذاشته و بحرانهايي كه وقوع آنها را در آينده پيش بيني مي كردند را مهار نمايند . ازجمله اين كشورها مي توان به ايالات متحده ، كشورهاي اتحاديه اروپايي ، كشورهاي جنوب شرق آسيا ، برخي از كشورهاي آمريكاي لاتين و آفريقايي و اقيانوسيه را نام برد.

 

از آنجا كه مفاهيم مطرح در علوم انساني همانند مفاهيم در علوم تجربي قطعي نيستند ، لذا ارائه تعريف قطعي و مشخصي براي آنها دشوار يا غير ممكن است . كارافريني هم كه از واژه هاي مطرح در علوم انساني است ، از اين قاعده مشتسني نيست . دانشمندان و محققين علوم مختلف اقتصادي ، اجتماعي ، روانشناسي و مديريت كه در مورد كارآفريني مطالعه و نظراتي ارائه كرده اند ، تعاريف مختلفي از كارآفريني مطرح نموده اند كه تفاوت هاي گاه مغاير و متناقضي دارند. تعريفي از كارآفريني كه تقريباً شامل همه تعريفهاي ارائه شده از آنان باشد ، عبارت است از :

 

" كارآفريني فرايندي است كه فرد كارافرين با ايده هاي نو و خلاق و شناسايي فرصتهاي جديد و با بسيج منابع ، مبادرت به ايجاد كسب و كار و شركت هاي نو ،‌ سازمانهاي جديد و نوآور و رشد يابنده نموده كه توام با پذيرش مخاطره و ريسك است و منجر به معرفي محصول و يا خدمت جديدي به جامعه مي گردد. "

 

 

1394/07/15
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal