حوزه ریاست - کارافرینی
۱۳۹۸ جمعه ۱ شهريور
br ENGLISH
help عبارت وارد شده توسط شما در تمامی لینک ها، منوها و محتوای سایت جستجو خواهد شد.
تفاهم نامه طرح کارورزی

بسمه تعالي

 

تفاهم نامه همكاري في ما بين

 وزارت كار و اموراجتماعي  و  وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي

به منظور اجراي  طرح كارورزي  دانش آموختگان  دانشگاهي در سال  1387

به منظور تحقق سياستها و برنامه هاي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران در توسعه زمينه­هاي اشتغال و در راستاي اجراي مصوبات مورخ 27/1/86 و 6/3/86 شورايعالي اشتغال و متمم دستورالعمل كارورزي دانش­آموختگان مصوبه جلسه مورخ  9 / 8 / 86  شورايعالي اشتغال تفاهم­نامه همكاري بين وزارت كار و امور اجتماعي و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي به شرح زير منعقد گرديد.

الف  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي نسبت به انجام اقدامات زيرمتعهد مي گردد :

1-   تعداد 5000 نفر از فارغ­التحصيلان رشته هاي مختلف دانشگاهي را در بخشهاي تعاوني، خصوصي و دولتي با رعايت كامل ضوابط و مقررات طرح تفصيلي و دستورالعمل اجرايي طرح كارورزي و متمم آن ، براي يك دوره كارورزي پذيرش نمايد.

2-   كليه وظايف مرتبط با اجراي طرح را كه در نظامنامه و طرح تفصيلي مندرج است با قائل شدن اولويت و دقت بيشتر به موارد زير انجام دهد:

1-     2-  احصاء و تعيين ظرفيت كارورزي واحدهاي پذيرنده كاروز.

2-   2-  فراهم نمودن زمينه هاي اجراي طرح از جمله تشكيل بانك اطلاعاتي ، سازو كار      تسهيل پرداخت كمك  هزينه ، تهيه بروشورها و راهنماهاي مورد نياز طرح كارورزي و...

3-     2-  اطلاع رساني كامل در خصوص اجراي طرح كارورزي به جامعه هدف.

4-     2-  ثبت نام از متقاضيان كارورزي براساس ضوابط و شاخص هاي تدوين شده در نظامنامه كارورزي .

5-     2-  شناسايي واحدهاي پذيرنده وعقد قرارداد با آنها جهت معرفي كارورز.

6-     2-  بازرسي و نظارت بر حسن اجراي طرح كارورزي در طي دوره .

7-   2-  جمع بندي گزارشهاي ارسالي واحدهاي پذيرنده به منظوراحتساب عملكرد و باقي مانده تعهدات واحد پذيرنده و مجري طرح .

8-   2-  تدوين گزارش هاي لازم از وضعيت اجراي طرح كارورزي براساس فرم هاي مربوطه و ارائه آن به وزارت كار و اموراجتماعي به صورت ماهانه .

9-     2-  ارزيابي مستمر و منظم از اجراي طرح و رسيدگي به مسائل و مشكلات احتمالي براساس قوانين و مقررات موجود .

10-  2- برگزاري آزمون سنجش مهارت كارورزان از طريق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي ، دانشگاههاي علوم پزشكي سراسر كشور و يا موسسات معتبر مورد تاييد وزارت بهداشت در پايان دوره و صدور گواهينامه انجام كارورزي.

ب-  وزارت كار و امور اجتماعي نسبت به انجام اقدامات زير متعهد مي گردد :

1-   منابع مالي اجراي طرح كارورزي معادل كمك هزينه كاروزي تعداد 5000 نفر را طبق جدول فهرست را براي يك دوره 11 ماهه از محل اعتبارات رديف 520000( جزء 6) قانون بودجه سال 1387 كل كشور جمعاً به مبلغ چهل و چهار ميليارد و دويست و سيزده ميليون و ششصد و نود و سه هزار و چهل ريال ( 44213693040 ريال) تامين نموده در اختيار بانك عامل قرار دهد كه پس از طي مراحل مندرج در نظام نامه و اين تفاهم نامه قابل هزينه خواهد بود.

2-   در اجراي بند 8 دستور العمل  اجرايي طرح كارورزي دانش آموختگان دانشگاهي مصوب جلسه مورخ 27/1/86 شوراي عالي اشتغال مبلغي معادل 2 درصد كل كمك هزينه كارورزي معادل هشتصد و هشتاد و چهار ميليون و دويست و هفتاد و سه هزار و هشتصد و شصت ويك ريال (884273861 ريال) متناسب با ميزان عملكرد و با تشخيص و توسط دفتر كارآفريني وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي به عنوان حق خدمات اجرائي طرح كارورزي ، نزد بانك عامل به وديعه مي گذارد تا هزينه گردد.

3-   وزارت كار و امور اجتماعي طي قراردادي با يكي از شركت  هاي بيمه نسبت به (بيمه حوادث و عمر) كليه كارورزان اقدام و حق بيمه تعداد 5000 نفر دانش آموختگان موضوع طرح كارورزي (وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي) را به صورت
بي نام به شركت مذكور پرداخت مي نمايد.

ج-  نحوه پرداخت كمك هزينه كارورزي به كارورزان مشمول :

1-     واحد پذيرنده ليست كارورزان پذيرش شده را ماهيانه به دفتر كارآفريني دانشگاه علوم پزشكي مربوطه ارسال مي نمايد.

2-  دفتر كارآفريني دانشگاه علوم پزشكي مربوطه گزارش كار كارورزان را كه از سوي واحد پذيرنده ارسال شده است به صورت ماهيانه بررسي و پس از تاييد مبلغ كمك هزينه قابل پرداخت طي ليستي به سازمان كار و امور اجتماعي استان اعلام مي نمايد.

3-  سازمان كار و امور اجتماعي ليست ارسالي از سوي دفتر كارآفريني دانشگاه علوم پزشكي مربوطه را پس از تاييد نهايي مبلغ كمك هزينه كارورزي قابل پرداخت ، جهت پرداخت به بانك عامل ابلاغ مي نمايد .

4-  بانك عامل به محض دريافت ليست ارسالي از سازمان كار و اموراجتماعي استان نسبت به پرداخت كمك هزينه مربوط در وجه كارورزان اقدام مي نمايد.

تبصره :  كارورزان به محض شروع فعاليت رسمي نسبت به افتتاح حساب در بانك عامل اقدام مي نمايد و وجه مورد نظر به حساب مذكور واريز مي گردد.

5-    بانك عامل موظف است به صورت ماهيانه گزارش كمك  هزينه هاي پرداخت شده را به دفتر كار آفريني دانشگاه علوم پزشكي مربوطه و سازمان كار و امور اجتماعي استان ارائه نمايد.

6-   سازمان كار و امور اجتماعي استان گزارش عملكرد استان را به منظور جمع بندي گزارشات در سطح ملي به معاونت توسعه كارآفريني و اشتغال وزارت كار و امور اجتماعي منعكس مي نمايد.

7-   معاونت توسعه اشتغال وزارت كار و امور اجتماعي گزارش عملكرد كل كشور را جمع بندي و هر سه ماه يكبار به شوراي عالي اشتغال گزارش مي نمايد.

8-     اعتبار زماني اين تفاهمنامه از تاريخ امضا به مدت 11 ماه بوده و براي سالهاي آتي با توافق طرفين قابل تمديد مي باشد.

 

        سيد محمد جهرمي                                                 كامران باقري لنكراني 

 وزير كار و امور اجتماعي                           وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي

 


 

 


 

 

 

1394/07/15
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal