دانشکده بین الملل رامسر
۱۳۹۷ يکشنبه ۲ ارديبهشت
br ENGLISH
راهنمای کتابخانه دیجیتال پیام

شیوه جستجو و بازیابی اطلاعات

برای انجام عملیات جستجو نشانگر ماوس را بر روی گزینه جستجوی ساده قرار داده و کلیک کنید.با استفاده از جستجوی ساده و پیشرفته می توانید اطلاعات فارسی و لاتین را بصورت کلمه به کلمه جستجو کنید. تفاوت این دو جستجو در امکان استفاده از عملگرها و شکل صفحه آن می باشد.

جستجوی ساده

در این روش می توانید با وارد کردن یک کلمه کلیدی روی یک نوع مدرک خاص جستجو کنید از مزایای این روش سریع بودن آن است. در این روش در صفحه جستجوی ساده در سمت راست صفحه نوع درخواست مثل کتابهای لاتین،کتابهای فارسی،مجلات لاتین،کتابهای لاتین الکترونیکی و... را انتخاب کنید.جستجوی ساده را کلیک،عبارت مورد جستجو را در قسمت مشخص شده بنویسید، در قسمت عبارت جستجوی فارسی میتوانید اطلاعات لاتین را هم جستجو کنید،برای تغییر زبان از کلید F2 استفاده نمایید.همچنین یکی از قسمت های محل نگهداری کتاب مثل تمامی محل ها ،واحد بین الملل(رامسر)و ...را انتخاب کرده و بعد دکمه جستجو را بزنید. پس از چند لحظه صفحه ای ظاهر میشود که کلیه مدارکی که نتیجه جستجو هستند در آن لیست شده است.

امکاناتی که در این صفحه و صفحات مشابه وجود دارد عبارتند از:

تعداد صفحات نتایج جستجوکه با کلیک بر روی هر صفحه نتایج بیشتری را جستجو میکنید.

علامت مربوط به انتخاب تمای رکورد های صفحه جاری

فهرست برگه:با انتخاب یک یا چند رکورد و کلیک کردن این دکمه میتوانید یکی از فهرست برگه های ساخته شده را ببینید.

دکمه پاک کن که رکوردهای انتخاب شده را از حالت انتخاب در می آورد.

جستجوی پیشرفته

در این روش میتوانید جستجوی روی مدرک را بسیار محدود و دقیق انجام دهید : بدین صورت که با انتخاب فیلدهای جستجوی پیشرفته مدرک و اعمال عملگرهای از پیش تعریف شده و همچنین به کار بردن عملگر های منطقی مناسب یک مدرک خاص را به طور دقیق جستجو کرد. از مزایای این روش ،دقیق و محدود بودن آن است . در صفحه جستجوی پیشرفته در طرف راست صفحه نوع در خواست مثل کتابهای لاتین،کتابهای فارسی،مجلات لاتین،کتابهای لاتین الکترونیکی و...را انتخاب کنید و کلید جستجوی پیشرفته را بزنید در این حالت در طرف چپ صفحه میتوانید بر اساس عناوینی که در قسمت تنظیمات جستجوی پیشرفته تعریف شده و عملگرهای از پیش تعریف شده و همچنین بکار بردن عملگرهای منطقی مناسب میتوان جستجوی خود را بسیار دقیق و محدود انجام داد.

پس از انتخاب درخواست مورد نظر و با کلیک روی محل نگهداری مثل واحد بین الملل(رامسر)از موجود بودن درخواست اطمینان حاصل نموده و در پایان شماره راهنما را یادداشت نموده و به میز امانت مراجعه نمایید.

تطبیق شماره راهنما با شماره موجود در کتاب :

این شماره در قسمت عطف کتاب موجود میباشد مثل کتاب آناتومی تنه که مولف آن بهرام الهی است

QS

4

آ749الف/

1388

QS شماره رده مربوط به آناتومی است .

4

الف حرف اول نویسنده 749 شماره مربوط به نویسنده آ حرف اول کتاب و 1388 سال نشر کتاب است .

در خواست عضویت کتابخانه

در صفحه اصلی نرم افزار روی قسمت درخواست عضویت کلیک کرده و فرم مورد نظر را کامل کنید:در قسمت نام کاربری ، نام خانوادگی خود را به لاتین وارد کرده و در قسمت توضیح واحد سازمانی ، نام رشته تحصیلی و در قسمت شماره شناسایی نیز شماره دانشجویی خود را وارد نموده ، همچنین آدرس پست الکترونیکی خود را به طور کامل وارد کرده و در پایان بعد از تکمیل فرم بر روی ارسال فرم کلیک نمایید .

1394/08/18
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal