۱۳۹۸ شنبه ۱۰ اسفند
واكنش وزارت بهداشت به ادعاي وجود سم «آفلاتوكسين» در لبنيات
سخنگوي سازمان غذا و دارو در واكنش به ادعايي مبني بر وجود سم آفلاتوكسين در عمده‌ مواد لبني در كشور گفت: درسال‌هاي اخير ميزان آفلاتوكسين در مواد غذايي از جمله لبنيات و خشكبار روند كاهشي داشته است.
دكتركيانوش جهانپور در پاسخ به خبرنگاران  درباره طرح ادعايي مبني بر وجود سم آفلاتوكسين در عمده‌  مواد لبني در كشور گفت: متاسفانه اين شيوه ورود موضوع درست نيست و ظاهراً هم اين رفتار نادرست باب شده است.

وي افزود: موضوع آفلاتوكسين در مواد غذايي موضوعي جهاني است. حداقل چهار دهه نقل محافل علمي و فني است و بررسي روند آن در ايران نشان مي‌دهد در همه سال‌هاي اخير ميزان آفلاتوكسين در مواد غذايي از جمله لبنيات و خشكبار روند كاهشي داشته است. متاسفانه هر از گاهي افرادي بدون اشاره به مقدمه و موخره، مطالبي را مطرح مي‌كنند كه نه تنها كمكي به ارتقاي سلامت و سواد سلامت جامعه نمي‌كند بلكه به تشويش اذهان هم مي‌انجامد.

جهانپور افزود: آفلاتوكسين موضوعي است كه سال‌ها محل تمركز و توجه سازمان بهداشت جهاني و فائو و بالطبع نظام سلامت و نهادهاي نظارتي كشور بوده است بنابراين موضوع جديدي نيست. انگار يك كشف جديد باشد و در يك برنامه تلويزيوني زنده افكار عمومي را با آن بمباران مي‌كنند، گويي بلايي يك شبه آن هم بر سر مردم ايران نازل شده است.

سخنگوي سازمان غذا و دارو ادامه داد: آفلاتوكسين يك معضل در مواد غذايي به‌ويژه لبنيات و خشكبار و فرآورده‌هاي گياهي است. كشورهاي مختلف حد مجاز متفاوتي براي آن در مواد غذايي مختلف دارند و استانداردهاي ايران عموما در حد استانداردهاي ايالات متحده تعريف شده است البته استانداردهاي اروپايي در اين زمينه سخت‌گيرانه‌تر است.

وي با بيان اين كه در همه سال‌هاي اخير تلاش شده است ميزان آفلاتوكسين در محصولات غذايي كاهش يابد و حتي مروري بر مطالعات نشان مي‌دهد اين ميزان در مواد غذايي از جمله لبنيات توليد داخل روند كاهشي داشته است، گفت: مسئولان فني، واحدهاي كنترل كيفيت و سازمان غذا و دارو در اين زمينه كوشش فراواني كرده‌اند و از اين نظر محصولات غذايي بسته بندي و توليدي صنايع غذايي و لبني به مراتب وضعيت بهتري از محصولات فله‌اي و عرضه سنتي دارند.

سخنگوي سازمان غذا و دارو افزود: بسياري از محصولات غذايي و لبني ما با پاس كردن همين استانداردها به خارج از كشور صادر مي شوند البته هيچكس مدعي حذف آفلاتوكسين نيست اما طرح موضوع به صورت يك جانبه آن هم به‌گونه‌اي كه اين معضل خاص محصولات غذايي داخلي است و گويي بلايي يك شبه نازل شده بدون اشاره به سوابق و وضعيت ساير كشورها قطعا رفتار اطلاع رساني درستي نيست. چنانكه در مطالعات در كشورهاي مختلف 7 تا 84 درصد آلودگي محصولات لبني و فرآورده هاي گياهي بسته به زمان و فصل نمونه‌گيري به آفلاتوكسين گزارش شده است. در ژاپن تا 14 درصد، در تركيه بيش از 12.4  درصد گزارش شده است علاوه بر آن استاندارد حد مجاز آفلاتوكسين در كشورهاي مختلف در محصولات مختلف متفاوت هست.

بنابر اعلام وبدا، جهانپور در پايان گفت: در هر حال سازمان غذا و دارو در اين زمينه تلاش لازم را كرده است و البته كاهش آلودگي به آفلاتوكسين مستلزم ورود جدي و مشاركت بين بخشي ساير نهادهاي متولي توليد غذا و محصولات كشاورزي و دامي و ساماندهي و شناسه دار شدن مزارع و حلقه‌هاي اوليه زنجيره توليد است علاوه بر آن امروزه تكنيك‌هاي حذف يا كاهش آفلاتوكسين در فرآيند توليد نيز به مرحله صنعتي شدن رسيده و چشم انداز مثبتي در اين زمينه فرا روي صنايع غذايي متصور است.

گفتي است امروز در برنامه سلام صبح بخير شبكه سه يك كارشناس بهداشت و ايمني مواد غذايي گفت كه لبنيات توزيعي در استان‌هاي مختلف كشور آلوده به سم آفلاتوكسين است كه ميزان آلودگي در استان‌هاي مختلف، متفاوت است.
تاریخ:
1398/10/28
تعداد بازدید:
361
منبع:
  
تغییر سایز متن
تغییر رنگ
Powered by DorsaPortal