پرچم
۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۷ تير
تغییر سایز متن
-
+
انتخاب رنگ
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران
كشف انبار هاي توليد،نگهداري و توزيع مواد غذايي، بهداشتي و آرايشي غير مجاز در چالوس
در پي بازرسي ماموران نظارتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران ، دو انبار بزرگ نگهداري ، توليد و توزيع مواد غذايي، بهداشتي و آرايشي غير مجاز در شهرستان چالوس كشف و منهدم شد.

در بازرسي بازرسين بهداشت محيط و واحد نظارت بر مواد غذايي شبكه بهداشت و درمان شهرستان چالوس از يك انبار بزرگ غير مجاز در شهرك صنعتي مرزن آباد چالوس ، بيش از 30تن مواد غذايي و بهداشتي آرايشي كشف شد.

حدود 8 تن مواد غذايي و آرايشي و بهداشتي تاريخ مصرف گذشته، فاسد و كپك زده غير مجاز و بيش از 24 تن مربا و ترشي فاقد با مشخصات بهداشتي مخدوش ، توقيف و پس از پلمپ انبار مربوطه پرونده جهت رسيدگي و ادامه روند قضايي به دادگاه ارسال شد.

 همچنين بر اساس شكايت مردمي سامانه مديريت ارتباطات مردمي "190 بهداشت " در شهرستان چالوس ، از يك منزل مسكوني  كه مبادرت به تهيه و توزيع مواد غذايي  غير بهداشتي  و فاقد مشخصات مي كردي غير مجاز كشف گرديد .

در اين بازديد كه توسط بازرسان بهداشت محيط شبكه بهداشت و درمان شهرستان چالوس انجام شد ، مواد غذايي اعم از زيتون پرورده ، مارمالاد و انواع ترشيجات انواع ترشيجات ، مرباجات و ... غيرمجاز وغيربهداشتي و با بسته بندي فاقد مشخصات و همچنين حجم بالايي از مواد غذايي كپك زده، فاسد، آغشته به رنگ توقيف شد و متصدي مكان غير مجاز و غير بهداشتي نيز بازداشت و پرونده تخلف وي جهت رسيدگي قضايي به دادگاه ارسال گرديد.

در اين مكان غير بهداشتي و غير مجاز مواد غذايي اعم از زيتون پرورده و انواع ترشيجات غيرمجاز وغيربهداشتي و با بسته بندي فاقد مشخصات و همچنين حجم بالايي از مواد غذايي كپك زده، فاسد، آغشته به رنگ نگهداري و توليد مي شد و با توجه به توزيع

اين محصولات توسط متهم در مراكز فروش ، بازرسان بهداشت محيط شبكه بهداشت و درمان شهرستان چالوس پس از كسب اطلاعات لازم ، نسبت به جمع آوري اجناس مذكور از سطح عرضه شهرستان اقدام كردند.

شهروندان در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتي در مراكز عرضه و توليد مواد غذايي مراتب را از طريق شماره تلفن 190 به كارشناسان و بازرسان بهداشت محيط دانشگاه علوم پزشكي مازندران اطلاع دهند.

تاریخ:
1397/10/19
تعداد بازدید:
125
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:5
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
ساري ، ميدان امام (ره) سه راه جويبار ، ابتداي بزرگراه ولي عصر (عج) ، دانشگاه علوم پزشكي مازندران
| Copyright © 2015 Mazums.ac.ir . All rights reserved
Powered by DorsaPortal