پرچم
۱۳۹۸ جمعه ۱ شهريور
تغییر سایز متن
-
+
انتخاب رنگ
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران
توسعه همكاري هاي دوجانبه دانشگاه علوم پزشكي مازندران و دانشگاه پواتيه فرانسه
با هدف تبادل دانش و تجربه در زمينه‌هاي تحقيقاتي، علمي و پژوهشي و بسترسازي براي همكاري در زمينه علوم پزشكي، نشست دوجانبه مسئولين دانشگاه علوم پزشكي مازندران و دانشگاه پواتيه فرانسه در ساري برگزار شد و دو طرف در زمينه توسعه بسترهاي همكاري هاي علمي و تحقيقاتي بحث و تبادل نظر كردند.
دكتر سيد عباس موسوي رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در اين نشست ضمن اشاره به توانمندي هاي دانشگاه علوم پزشكي مازندران به رويكرد گسترش روابط بين المللي دانشگاه اشاره كرد و برگزاري اينگونه نشست ها را زمينه ساز اجرايي شدن تفاهم نامه في مابين دانست و افزود : بر اساس تفاهم نامه صورت گرفته ، امكان همكاري اساتيد در تمامي حوزه هاي علوم پزشكي فراهم شده و اميدواريم در آينده ي نزديك گروهي از اساتيد و متخصصان از دانشگاه علوم پزشكي مازندران به دانشگاه «پواتيه» اعزام شوند .
وي افزود : در اين راستا برنامه ريزي هاي لازم براي حضور اساتيد و متخصصان دانشگاه پواتيه جهت استفاده از امكانات و توانمندي هاي دانشگاه علوم پزشكي مازندران و انجام همكاري ها و پروژه هاي مشترك نيز در دستور كار قرار گرفته است .
 در ادامه اين نشست، يووس ژان ( Yves Jean ) رئيس دانشگاه پواتيه فرانسه نيز در سخناني علاقمندي ويژه خود و اعضاي هيئت علمي اين دانشگاه را براي توسعه ارتباطات علمي با ايران به ويژه با دانشگاه علوم پزشكي مازندران، اعلام كرد و افزود : بسيار خوشحال هستم كه در استان مازندران و در جمع مسئولين و هيات رييسه دانشگاه علوم پزشكي مازندران حضور دارم.
وي افزود : با توجه به زمينه‌هاي فعاليت مشابه، امكان همكاري‌هاي دوجانبه كاملاً فراهم است. هم چنين توجه به انجام پروژه هاي مشترك بين رشته اي نيز از اين حيث داراي اهميت ويژه اي است.
گفتني است در تفاهم نامه اي كه مابين دانشگاه علوم پزشكي ماندران و دانشگاه پواتيه فرانسه امضا شد، امكان تبادلات علمي به ويژه در امور آموزشي و تحقيقاتي با تبادل استاد و دانشجو ، اعطاي بورس‌هاي تحصيلي مشترك،  انجام پروژه هاي تحقيقاتي مشترك،  مشاركت در برگزاري سمينارهاي علمي و برگزاري دوره‌هاي آموزشي كوتاه مدت فراهم آمده است .
تاریخ:
1398/02/20
تعداد بازدید:
889
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:8
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
ساري ، ميدان امام (ره) سه راه جويبار ، ابتداي بزرگراه ولي عصر (عج) ، دانشگاه علوم پزشكي مازندران
| Copyright © 2015 Mazums.ac.ir . All rights reserved
Powered by DorsaPortal