بازگشت به صفحه اصلی
لینک های ویژه
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پایگاه خبری دانشگاه
گفتگو
سامانه الکترونیک سلامت
اخبار
تغيير الگوي باروري نتيجه روند توسعه در كشورها است
دكتر اعرابي معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران در گفتگويي اختصاصي با كميته اطلاع رساني نمايشگاه پويايي،بالندگي و جواني جمعيت در ساري با اظهار اينكه نمايشگاه حاضر تاكيد بر پيايي جمعيت دارد در خصوص چرايي سياست هاي ابلاغي رهبري در بحث جمعيت خاطر نشان كرد: با نگاهي به سي سال گذشته در كشورمان خواهيم ديد كه كاهش باروري همواره مشهود بود كه شايد در نگاه اول برنامه هاي كنترل و تنظيم خانواده را متوجه خود كند در حالي كه آمارها نشانگر اين امر هستند كه قبل از آن هم كاهش نرخ باروري را شاهد بوديم.
نياز امروز جامعه پرداختن به مسائل اقتصادي جوانان است
دكتر سلطان تويه روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران هم در گفتگويي در امر تغيير نگرش درباروري براي جمعيت جوان گفت: امروز نياز جامعه است كه به مسائل اقتصادي جوانان پرداخته شود. وي با تاكيد بر همكاري رسانه ها با تاثيري كه مي توانند در تغيير نگرش فضاي كنوني حاكم بر فرزندآري در كشورداشته باشند گفت: توجه به مسئله اشتغال واعتياد از نيازهايي است كه بايد به آن پرداخته شود تا جوان با خيال راحت ازدواج كند و بخواهد فرزند بياورد.
سياست گذاران مرتبا برنامه هاي جمعيتي را رصد كنند/ دركنار فرزندآوري شرايط ازدواج آسان فراهم گردد / افزايش جمعيت فقط ترويج فرزندآوري نيست
اما سوالي كه مطرح بود تا اين ميزگرد در نمايشگاه پويايي بالندگي و جواني جمعيت از سوي مركز بهداشت ساري شكل بگيريد پاسخ به چرايي سياست هاي است كه بعد از سونامي جمعيت در دههاي شصت و هفتاد مطرح بود كه فرزند كمتر زندگي بهتر و اما امروزه همان سياست گذاران مطرح مي كنند كه حداقل دو فرزند براي هر خانواده ضروري است.
جوانان از حضور مشاوران بهداشت و سلامت در نمايشگاه استفاده كنند
اولويت كار و تلاشمان در مسيري باشد تا بتوانيم امر ازدواج را توسعه داده و به آن تعالي ببخشيم.
مردم كمك كنند تا جامعه جوان داشته باشيم
به همت مركز بهداشت ساري همرمان با صبح امروز سي ام ارديبهشت ماه نمايشگاه پويايي، بالندگي و جواني جمعيت در سالن مجتمع فرهنگي و هنري ارشاد اسلامي مازندران افتتاح شد.
برگزاري نمايشگاه هاي پويايي، بالندگي و جواني جمعيت در استان مازندران
ه گفته دكتر آهنگر: اين نمايشگاه تحت عناوين «آمادگي براي ازدواج، ازدواج، تندرستي خانواده، بارداري و فرزند آوري، زايمان و مراقبت هاي پس از آن، فرزند پروري، مديريت منابع خانواده، مديريت استرس و بحران، ناسازگاري و مديريت آن، شيوه زندگي و اختلالات ناباروري» مي باشد كه به بررسي، اطلاع رساني و آموزش اين موضوعات و چالشهاي پيش روي كشور خواهد پرداخت.
سياست هاي دانشگاه علوم پزشكي مازندران در بخش افزايشي جمعيت موجب افزايش 4 درصدي باروري در استان گشت
جوانان گروه هاي سخت در دسترس هستند كه در سياست ها و برنامه هاي وزارت بهداشت و درمان بطور ويژه ديده شدند.
دانشگاه علوم پزشكي مازندران در زمينه پيشگيري اقدامات خوبي دارد
خوشبختانه دانشگاه علوم پزشكي مازندران در زمينه پيشگيري اقدامات خوبي دارد كه مشاركت آنها در زمينه جلوگيري و پيشگيري از آلوده شدن به مواد مخدر و اعتياد قابل تحسين است.
توقيف 18 تن روغن خوراكي در مازندران
توقيف 18 تن روغن خوراكي در مازندران رستم مژده در گزارشي به روابط عمومي معاونت بهداشتي: بيش از 18 تن روغن خوراكي بعلت انقضاي تاريخ مصرف در بسته بندي هاي 800 گرمي – 3.5 ليتري – 4.5 كيلو گرمي در يكي از واحد هاي صنفي شهرستان مياندرود توقيف شد
مراسم گراميداشت روز بهداشت حرفه اي در مازندران
مراسم گراميداشت روز بهداشت حرفه اي در مازندران روابط عمومي معاونت بهداشتي:مدير فني معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي و خدمات درماني مازندران با اشاره به وجود 35 هزار كارگاه در استان گفت: 15درصد از اين كارگاه هابا مخاطرات شغلي مواجه هستند .
sms
پورتال
فیلم
بازی آنلاین
مشاوره آنلاین
آموزش همگانی
مسابقه عکس
Powered by DorsaPortal