بیمارستان فاطمه زهرا (س)
اخبار
انجام اولین جراحی قلب اطفال در مرکز قلب مازندران

اولین عمل جراحی قلب اطفال بر روی قلب نوزاد 4 ماهه ایی که از بیماری مادرزادی قلب رنج می برد در مورخه 31/3/1389 در اطاق عمل مرکز قلب مازندران توسط تیم جراحی قلب این مرکز به سرپرستی دکتر رحمان غفاری با موفقیت انجام شد.
درمان نقص های مادرزادی قلبی نیز با افزایش روز افزون پیشرفت در زمینه درمان بیماریهای قلبی ، روند رو به رشدی را بخصوص در سالهای اخیر طی کرده است .
با افتتاح بخش جراحی قلب مرکز قلب مازندران در سال 1383 گام بزرگ در پروسه درمان بیماران قلبی که نیاز به جراحی قلب باز دارند ، برداشته شد و با انجام اولین جراحی قلب اطفال در این مرکز ، پروسه درمانی انجام جراحی قلب وارد مرحله جدیدی و حساسی شد.
اولین جراحی قلب اطفال بر روی قلب نوزاد 4 ماهه ایی که از نقص مادر زادی VSD و PDA رنج می برد و از مدتها قبل در بخش PICU بیمارستان بوعلی سینا ساری تحت مراقبتهای ویژه قرار داشت ،انجام شد.
دکتر رحمان غفاری فوق تخصص جراحی قلب و عضو هیت علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران به اتفاق دکتر ولی الله حبیبی فوق تخصص جراحی قلب و عضو هیت علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران طی یک جراحی ظریف و حساس ( PA Banding ) جراحی اولیه را با بستن PDA و کاهش میزان جریان خون ورودی به ریه بیمارانجام دادند و راه را برای انجام جراحی نهایی در زمانی دیگر آماده کردند .
دکتر آریا سلیمانی ریئس مرکز قلب مازندران شرایط عمومی بیمار را بعد از جراحی قلب در بخش مراقبتهای ویژه (ICU2 ) ، خوب توصیف کردند و اظهار امیدواری کردند که با مساعدت مسئولان وهمیاری تیم جراحی قلب بتوان در آینده ایی نزدیک شاهد گسترش بیشتر و توسعه مطلوب جراحی قلب اطفال در سطح استان ، عدم اعزام بیمار به خارج استان و خدمت رسانی ایده آل در این زمینه باشیم .

 

1389/11/20
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
ساری، بلوار ارتش بیمارستان آموزشی،درمانی و تحقیقاتی فاطمه الزهرا(س)ساری
Powered by DorsaPortal