دانشگاه علوم پزشکی مازندران
۱۳۹۷ پنج شنبه ۳۰ فروردين
br ENGLISH
تاریخ: 1391/09/28 تعداد بازدید : 801
کارگاه آموزشی روش های برآورد و پیش بینی جمعیت
**

  کارگاه آموزشی روش های برآورد و پیش بینی جمعیت با حضور سرپرست اداره آمار و فناوری اطلاعات آقای دکتر رضا صفری، مدیر کل دفتر آمارهای جمعیت سازمان آمار ایران آقای طه نورالهی و رئیس گروه جمع آوری آمارهای عمومی و ثبتی دفتر آمار و اطلاعات استانداری آقای علی مسگری به مدت سه روز در تاریخ‌های 12/9/91، 13/9/91 و 25/9/91 با شرکت کارشناسان آمار موضوعی و آمار و مدارک پزشکی شهرستان‌ها برگزار شد.
  هدف از برگزاری این کارگاه، آشنایی کارشناسان آمار موضوعی استان با مدل های پیش بینی جمعیت با استفاده از نرم افزار People بود. در ابتدا ضمن مفهوم شناسی و تعاریف مفهوم اصلی در پیش بینی جمعیت و تمایز بین آنها به تشریح مبانی روشی و نظری پیش بینی جمعیت پرداخته شد. سپس روش های عمده برآورد و پیش بینی جمعیت که شامل روش های ریاضی و روش ترکیبی بودند، مطرح شدند. به دنبال آن، ساختار و منطق برنامهPeople   که بر اساس روش ترکیبی بنیان نهاده شده، معرفی و مفروضات جمعیتی ومورد نیاز برنامه در سطح استانی و خروجی آن تفسیر و تحلیل‌ شد.
در نهایت از کارشناسان آمار موضوعی شهرستان‌ها خواسته شد که به پیش بینی جمعیت شهرستان‌های خود پرداخته و  اطلاعات خروجی آن را تفسیر نمایند.

 

 
 

 
 

 

کارگاه آموزشی روش های برآورد و پیش بینی جمعیت
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal