حوزه ریاست
۱۳۹۷ يکشنبه ۶ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1395/03/03 تعداد بازدید : 213
معاون توسعه مديريت و منابع دانشگاه علوم پزشكي مازندران در گفتگو با خبرنگاران:
دكتر محمد پنبه‌چي معاون توسعه مديريت و منابع انساني دانشگاه علوم پزشكي مازندران پيش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به كسري‎هايي كه دانشگاه علوم پزشكي با آن مواجه است و طلب 286 ميليارد توماني دانشگاه از بيمه ها ، اظهار كرد: ...

دكتر محمد پنبه‌چي معاون توسعه مديريت و منابع انساني دانشگاه علوم پزشكي مازندران پيش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به كسريهايي كه دانشگاه علوم پزشكي با آن مواجه است و طلب 286 ميليارد توماني دانشگاه از بيمه ها ، اظهار كرد: در سال 94 تنها براي پرداخت حقوق پرسنل دانشگاه، ماهانه بين 10 تا 11 ميليارد تومان با كسري بودجه مواجه شده و اين كسري از اعتبارات داخلي دانشگاه تأمين شده است.

وي با اشاره به ساخت و راه‌اندازي بيش از  400 مركز خدماتي و بهداشتي در سراسر استان با هزينه 265 ميليارد تومان، از هزينه‌كرد 30 ميليارد توماني در بخش هتلينگ از زمان طرح تحول سلامت تاكنون در مازندران، افزود: در بخش جذب نيروي انساني نيز در اين مدت بيش از 700 نيرو به مجموعه علوم پزشكي استان افزوده شده و امسال نيز 497 نيروي جديد به اين تعداد اضافه ميشوند.

معاون توسعه و منابع انساني دانشگاه علوم پزشكي مازندران از افزايش 60 درصدي اعتبارات حوزه آموزش در اين دانشگاه در سال‌جاري خبر داد و گفت: اين ميزان در سال 93، حدود 37 ميليارد بوده، در سال گذشته به 52 ميليارد رسيده و امسال به 82 ميليارد تومان افزايش يافته است.

دكتر پنبه‌چي با بيان اينكه اعتبارات در قبل از طرح تحول سلامت به نسبت واحدهاي خدماتي و بهداشتي رشد نداشت، تصريح كرد: در دو سال گذشته، رشد اعتباري خوبي داشتيم تا عقب‌ماندگيهاي سالهاي قبل بهنوعي جبران شود كه تا حد زيادي نيز موفق بوده‌ايم.

وي ادامه داد: در برنامه آمايش سرزميني، دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور به چند قطب تقسيم شده‌اند كه دانشگاه‌هاي مازندران، گيلان، گلستان و سمنان در قطب يك به مركزيت دانشگاه علوم پزشكي مازندران قرار داشته و اين دانشگاه، هماهنگي بين 6 دانشگاه در قطب يك را برعهده دارد.

معاون توسعه مديريت و منابع انساني دانشگاه علوم پزشكي مازندران با اشاره به انتخاب اين معاونت بعنوان پيشتاز در مديريت عملكرد در ميان معاونت هاي توسعه دانشگاه هاي علوم پزشكي كشور گفت: در سي‌امين اجلاس سراسري دانشگاه‌هاي سراسر كشور كه 28 ارديبهشت ‌ماه در شيراز برگزار شد، دانشگاه علوم پزشكي مازندران براساس ارزيابي عملكرد، در بخش معاونت توسعه موفق به دريافت لوح سپاس و تنديس اجلاس شد.

وي درباره جزئيات ساخت بيمارستان يك‌هزار تختخوابي در مازندران كه قرار است توسط شركت سامسونگ در ساري اجرايي شود، بيان كرد: مازندران از استان‌هايي است كه فاصله شهرها تا روستاهاي آن كم بوده و داراي بيمارستان‌هاي كوچك فراواني است، اما خدمات كامل درماني در آنها انجام نشده و يا توان ارائه چنين خدماتي را ندارند.

دكتر پنبه‌چي با بيان اينكه امكان ساخت بيمارستان بزرگ براي دولت وجود نداشته و حتي اعتبارات فعلي كفاف پروژههاي نيمه‌كاره را نميهد، افزود: ضرورت ساخت بيمارستان بزرگ در استان محرز بود، لذا رايزنيهاي فراواني در اين زمينه انجام و در نهايت به شركت سامسونگ رسيديم.

معاون توسعه مديريت و منابع انساني دانشگاه علوم پزشكي مازندران ادامه داد: دو ماه براي انجام مطالعات و نقشه كار زمان داريم كه در صورت موفقيت، در 36 ماه كاري بايد بيمارستان ساخته شود.

دكتر پنبه‌چي با بيان اينكه دو زمين پيشنهادي در كنار بيمارستان ماهفروجك و زمين 100 هكتاري دانشگاه پيامبر اعظم(س) براي ساخت بيمارستان در نظر گرفته شده است، خاطرنشان كرد: ساخت و تجهيز كامل بيمارستان با هزينه 900 ميليارد تومان ساخته و تحويل دولت مي‌شود.

وي ادامه داد: اين پروژه، يك بيمارستان دولتي است، بازپرداخت اقساط آن 10 ساله بوده و در مجموع با استاندارد فضاي هر تخت 100 مترمربع ساخته ميشود.

معاون توسعه مديريت  و منابع انساني دانشگاه علوم پزشكي مازندران بيان كرد: با ساخت پروژه يادشده، ظرفيت بيمارستان‌هاي اطراف كاهش و استانداردسازي ميشوند.

 

دكتر پنبه‌چي اظهار كرد: بيمارستان يك‌هزار تختخوابي شرايطي را نيز براي گردشگران داخلي و خارجي فراهم ميكند و بيمارستان همه جانبه است.

وي با اشاره به طلب 286 ميليارد توماني دانشگاه علوم پزشكي مازندران از بيمه‌ها، گفت: پرداختي پزشكان و پرستاران از شهريور سال گذشته تاكنون مانده است و اگر اين چرخه ادامه يابد، نمي‌توانيم خدمات را به‌خوبي ارائه داده و دچار آسيب ميشويم.

معاون توسعه مديريت و منابع انساني دانشگاه علوم پزشكي مازندران اظهار كرد: مازندران تنها استاني است كه بيماران دياليزي آن كمترين مشكل را دارند و بخش دياليز در تمام شهرستان‌هاي داراي بيمارستان وجود دارد.

معاون توسعه مديريت و منابع دانشگاه علوم پزشكي مازندران در گفتگو با خبرنگاران:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal