حوزه ریاست
۱۳۹۷ يکشنبه ۶ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1390/07/20 تعداد بازدید : 540
همکاری مشترک دانشگاه علوم پزشکی گیلان و مازندران در زمینه ایجاد نظام مراقبت ، غربالگری و پیگیری بیماریهای مهم منطقه ای
در نشستی با حضور روسای دو دانشگاه علوم پزشکی مازندران و گیلان و اعضای هیات رییسه و هیات علمی بر لزوم استفاده از پتانسیل موجود در دو دانشگاه و ظرفیتها و توانایی های آموزشی ، پژوهشی ، بهداشتی و درمانی ، فرهنگی و فوق برنامه تفاهم نامه تاکید شد .

در نشستی با حضور روسای دو دانشگاه علوم پزشکی مازندران و گیلان و اعضای هیات رییسه و هیات علمی بر لزوم استفاده از پتانسیل موجود در دو دانشگاه و ظرفیتها و توانایی های آموزشی ، پژوهشی ، بهداشتی و درمانی ، فرهنگی و فوق برنامه تفاهم نامه تاکید شد .

دکتر محمد مهدی ناصحی رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران در این نشست با اشاره به همجواری دو استان و وجود بسیاری از بیماریهای مشابه  بخاطر مشابهت فضای جغرافیایی گفت : اعضای هیات علمی دو دانشگاه می توانند طرح های پژوهشی خود را به صورت مشترک کار کنند .

دکتر ناصحی افزود : برنامه آموزشی مشترک تبادل دستیاران برای گذراندن روتیشن های ( rotations) ، برگزاری دوره های کوتاه مدت آموزشی و حمایت از پایان نامه های تحصیلات تکمیلی دانشجویان طرفین در ارتقای سطح علمی دو دانشگاه بسیار موثر است

وی افزود : همکاری مشترک در زمینه ایجاد نظام مراقبت ، غربالگری و پیگیری بیماریهای مهم منطقه ای بسیار با اهمیت است .

دکتر بهبودی رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز با اشاره به وجود 17 مرکز تحقیقاتی در گیلان افزود :‌چاپ مقالات در مجله های دانشگاه ه های مازندران و گیلان میتواند در ارتقای علمی اعضای هیات علمی دو دانشگاه موثر باشد .

وی افزود : کلینیک طوبی دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز الگوی مناسبی برای گیلان بود و دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حال ساخت این کلینیک در رشت می باشد .

در پایان این جلسه تفاهم نامه ای به امضای هر دو دانشگاه در زمینه های علمی ، پژوهشی ، آموزشی رسید .

 

همکاری مشترک دانشگاه علوم پزشکی گیلان و مازندران در زمینه ایجاد نظام مراقبت ، غربالگری و پیگیری بیماریهای مهم منطقه ای
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal