حوزه ریاست
۱۳۹۷ پنج شنبه ۳ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1390/07/20 تعداد بازدید : 427
تفاهم نامه همکاری علمی بین دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران وپارک علم وفناوری گیلان امضا شد
در مراسمی با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران بهمراه جمعی از اعضای هیات رییسه ، روسای دانشکده ها و اعضای هیات علمی با رییس پارک علم وفناوری گیلان تفاهم نامه همکاری علمی امضا شد .
در مراسمی با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران بهمراه جمعی از اعضای هیات رییسه ، روسای دانشکده ها و اعضای هیات علمی با رییس پارک علم وفناوری گیلان تفاهم نامه همکاری علمی امضا شد .
دکتر محمد مهدی ناصحی رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران  در این مراسم گفت :‌ به منظور استفاده بهینه از پتانسیل موجود در دو مرکز و ظرفیتها و توانایی های علمی و فناوری تفاهم نامه دوجانبه ای مابین دو مرکز امضا شد .
قائم مقام وزیر بهداشت در استان اجرای برنامه آموزشی در مرکز به منظور جذب دانش و سرمایه داخلی و بین المللی را از اهداف این تفاهم نامه مشترک عنوان کرد و افزود : تبادل اطلاعات علمی و دستاوردهای علمی و فناوری به منظور تسهیل در انتقال فناوری ،برگزاری دوره های کوتاه مدت آموزشی ،‌برگزاری دوره های کوتاه مدت و تک درس برای فراگیران شاغل در دو مرکز از دیگر اهداف این تفاهم نامه است .
وی با اشاره به حمایتهای پارک علم و فناوری از ایده ها و نوآوری ها جهت کمک به ارتقاء ارزش افزوده از طریق توسعه فعالیتهای دانش فناوری محور افزود :‌ طرحهای پژوهشی یا مشترک بین پژوهشگران دو مرکز ،‌ همکاری مشترک در زمینه افزایش ثروت در جامعه از طریق توسعه علمی و اقتصادی دانش محور تألیف و ترجمه و انتشار مشترک کتب ، متون و نشریات تخصصی و انتشار مقالات منتج از فعالیت های مشترک با حفظ حقوق طرفین  از دیگر اهداف این نشست است .
دکتر ناصحی افزود : همکاری در برگزاری تورهای علمی ، تحقیقاتی پژوهشی ، پژوهشگران بین دو مرکز در برای پیشرفت و ارتقاء دو مرکز بسیار موثر است افزود :‌ با استفاده از امکانات دستگاهی و دانش تخصصی و همکاری در زمینه صادرات و واردات محصولات مشترک  نتایج تحقیقات میتواند تجاری سازی شود .
در این مراسم دکتر  مجید متقی طلب رئیس پارک علم وفناوری گیلان نیز با اشاره به سابقه حدود 10 ساله پارک علم و فناوری گیلان گفت : پارک علوم و فناوری ایران از سال 1373 بصورت رسمی در مرکز غدیر و اصفهان آغاز بکار کرد و این مرکز نیز از مهرماه 82  تاسیس شد .
وی با اشاره به اهمیت پارک علم و فناوری در برنامه پنجم توسعه گفت : در قانون حمایت از شرکتهای دانشبنیان در برنامه پنجم توسعه باید 20 هزار شرکت دانش بنیان تاسیس گردد .
رئیس پارک علم وفناوری گیلان افزود : در برنامه پنجم توسعه کاربردی کردن تکنولوژی مهمتر از توسعه آن  است .
وی با اشاره به اینکه مشارکت  گروه پزشکی ضعیف است افزود : اعضای هیات علمی دانشگاه و  نخبگان رشته های پزشکی  طرح ها و پژوهشهای  خود را به پارک علم و فناوری گیلان ارائه کنند
تفاهم نامه همکاری علمی  بین دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران وپارک علم وفناوری گیلان امضا شد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal