حوزه ریاست
۱۳۹۷ يکشنبه ۶ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1390/07/24 تعداد بازدید : 529
کلنیک ویژه طوبی در کشور منحصر به فرد است
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران در جلسه ای با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی و معاون بودجه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری و جمعی از مسئولین استانی با اشاره به اینکه پنجمین سفروزیر بهداشت ودرمان وآموزش پزشکی در 18 ماهه گذشته همراه با خیر وبرکت است افزود: در این سفر دکتر ممبینی معاون بودجه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری نیز حضور دارند تا یکی از مشکلات مهمی که دانشگاه علوم پزشکی درگیر آن است حل شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران در جلسه ای با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی و معاون بودجه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری و جمعی از مسئولین استانی با اشاره به اینکه پنجمین سفروزیر بهداشت ودرمان وآموزش پزشکی در 18 ماهه گذشته همراه با خیر وبرکت است افزود: در این سفر دکتر ممبینی معاون بودجه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری نیز حضور دارند تا یکی از مشکلات مهمی که دانشگاه علوم پزشکی درگیر آن است حل شود.

دکتر ناصحی با اشاره به سخنان حکیمانه مقام معظم رهبری درباره رسیدگی به بیماران افزود: بیمار و خانواده بیمار بجز درد و رنج بیماری نباید مشکلات دیگری داشته باشد واین سفر برای محقق شدن فرمایش مقام معظم رهبری است.

وی افزود: برای اجرای طرح تمام وقتی پزشکان در مراکز درمانی بخشنامه جدیدی صادر شده است و ما خود را مکلف به اجرای آن می دانیم تا آنچه را که مردم استان در حوزه سلامت به آن نیاز دارند انجام دهیم.

دکتر ناصحی با اشاره به موانع مالی اجرای طرح تمام وقت پزشکان در استان گفت: اجرای بخشی از این طرح با توان دانشگاه و حمایت های وزیر بهداشت انجام شده است و این تکلیف فانونی دولت و تاکید وزارت بهداشت است.

قائم مقام وزیر بهداشت در استان شکایت مردم از بخش خصوصی ، ناکارآمدی نظام پرداخت برای حفظ پزشکان در سیستم دولتی باعث بهم خوردن تعادل در بخشهای خصوصی ودولتی شده وباعث فشار آمدن به بخش دولتی وعدم اقبال پزشکان در دولت شده است.

دکترناصحی با اشاره به مشکلات بوجود آمده برای مردم افزود: برای حل مشکلات مردم و بخاطر ضرورت انجام این کار با فراهم کردن بسترهای لازم وارد موضوع طرح تمام وقتی پزشکان شدیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران افزود: تبصره دو ماده سه قانون برنامه پنجم توسعه ما را مکلف می کند قیمت واقعی خدمات پزشکی تعیین و خدمات انجام شده توسط پزشکان جبران گردد.

وی با اشاره به این که تاکید وزارت بهداشت به پرداخت حق الزحمه پزشکان تا  6/3 کا بود افزود: دانشگاه علوم پزشکی مازندران تا پنج کا را اعمال کرده است تا پزشکان برای ماندن در بخش دولتی تشویق و ترغیب شوند.

دکتر ناصحی با اشاره به این که این طرح در بخش کلنیک طوبی وبیمارستانهای استان انجام شده است افزود: ارتقای درمانی سطح دو و سه به بیماران نیازمند ، از بین بردن زمینه های اخذ وجوه درمانی خارج از تعرفه ، ایجاد انگیزه برای پزشکان تمام وقت و افزایش رضایت مندی مردم از نظام سلامت و اجرای این طرح است.

وی افزود: کسب رتبه اول ارئه خدمات و تکریم ارباب رجوع در بین 120 دستگاه استان برای دانشگاه علوم پزشکی مازندران  ،‌نشان از عزم وزارت بهداشت برای ارائه خدمات بهتر و بهینه به مردم است.

قائم مقام وزیر بهداشت اظهار داشت: برنامه دانشگاه مبتنی بر جبران خدمات و پرداخت بموقع به پزشکان تمام وقت فاقد فعالیت انتفاعی ، بکارگیری پزشکان هیات علمی و غیر هیات علمی ، فعال کردن پاراکلنیک های شیفت عصر برای اجرای طرح تمام وقتی پزشکان می باشد.

وی درباره اقدامات انجام شده در اجرای طرح پزشکان تمام وقت در دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: بکار گیری پزشکان هیات علمی وغیر هیات علمی ، تجهیز کلنیک و پاراکلنیک های تخصصی بویژه کلنیک طوبی ، اخذ مصوبه ای برای اجرای طرح از هیات امنا دانشگاه و تدوین آیین نامه جذب و بکار گیری نیروی انسانی پزشک و کارکنان از اقدامات مهم این دانشگاه است.

دکتر ناصحی با اشاره به اینکه کلنیک ویژه طوبی در کشور منحصر به فرد است افزود: با سازمانهای بیمه گر قرارداد منعقد شده و تامین اعتبار برای پرداخت های مابالتفاوت حق الزحمه پزشکان از منابع 5درصد  رئیس دانشگاه بهمراه اطلاع رسانی خوب وجامعی که از سوی رسانه های استانی انجام شد باعث استقبال بالای مردم شده است وی افزود: کل مبلغ ویزیت پزشک متخصص که برای دانشگاه تمام می شود 9770 تومان است که بیمار فقط 1630 تومان آن را پرداخت می کند در حالی که در بخش خصوصی 12 هزار تومان است

کلنیک ویژه طوبی در کشور منحصر به فرد است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1.33 تعداد کل امتیازها:3
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal