حوزه ریاست
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1395/04/28 تعداد بازدید : 175
كلنيك تخصصي سلامت زنان در استان مازندران راه اندازي مي شود
درجلسه اي كه به منظور حفظ و ارتقا سلامت زنان در دانشگاه علوم پزشكي مازندران برگزار شد دكتر قاسم جان بابايي رييس دانشگاه علوم پزشكي مازندران اظهار داشت :
 درجلسه اي كه به منظور حفظ و ارتقا سلامت زنان برگزار شد دكتر قاسم جان بابايي رييس دانشگاه علوم پزشكي مازندران اظهار داشت : براي دستيابي حداكثري به شاخص هاي سلامت زنان بايد ابتدا چالش ها ،آسيبها و نيازهاي سلامت زنان بررسي و طبق اهميت در رده هاي سني متلف زنان در الويت اقدام قرار گيرند .
دكتر جان بابايي با اشاره  به اينكه لازم است  از سرمايه ها و امكاناتي كه در اختيار داريم در راستاي افزايش سلامت زنان به عنوان نيمي از جمعيت جامعه  بهره بگيريم اضافه كرد: موضوع زايمان طبيعي به عنوان يكي از شاخص هاي سلامت زنان با وجودي كه در دستور كار دولت قرار گرفته اما  به استاندارهاي زايمان طبيعي  دست نيافتيم.
رييس دانشگاه با ذكر اين نكته كه در استان مازندران 14 مركز خدمات زايماني در دست ساخت است  افزود : ساخت و راه اندازي اين مراكز تضمين كننده افزايش نرخ زايمان طبيعي نيست و براي اجرايي كردن اين موضوع لازم است از وجود كارشناسان ماماي آموزش ديده و استقرار  امكانات كافي استفاده كرده و نگاه زنان را به سمت استفاده از زايمان طبيعي تغيير دهيم.
وي همچنين با اهميت برشمردن حفظ و ارتقا سلامت جنسي زنان اظهار داشت : دانشگاه علوم پزشكي در نظر دارد براي اينكار پيشقدم شده و با استفاده از نظرات متخصصان و كارشناسان حوزه سلامت زنان و روانپزشكان  ، مشكلات اين حوزه را بررسي و راهكار هاي مناسب را اجرايي نمايد .
 دكتر جان بابايي شناخت اختلالات و آسيبهاي جنسي در سنين  هاي مختلف زنان را به عنوان اصل مهم پايداري زندگي خانوادگي برشمرد و خاطرنشان كرد: راه اندازي كلنيك سلامت زنان  از برنامه هاي دانشگاه خواهد بود تا در كنار ارائه خدمات سلامت جنسي و باروري  ، ساير خدمات درماني به  قشر  زنان ارائه شود .
 در اين نشست همچنين تعدادي از معاونين و مديران، متخصصان زنان و زايمان  و روانپزشكان  حضور داشتند و نظرات و پيشنهادات خود را جهت اجرايي كردن بسته حمايت از سلامت زنان مطرح كردند.
 كلنيك تخصصي سلامت زنان در استان مازندران راه اندازي مي شود
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal