حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1395/04/30 تعداد بازدید : 113
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران به طور سرزده از مراكز بهداشتي درماني شهرستان رامسر بازديد كرد
دكتر قاسم جان بابايي رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران كه به طور سرزده از مراكز بهداشتي درماني شهرستان رامسر بازديد كرد با كارشناسان مامايي، بهداشت روان و تغذيه اين مراكز به گفتگو پرداخت .

 

دكتر قاسم جان بابايي رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران كه به طور سرزده از مراكز بهداشتي درماني شهرستان رامسر بازديد كرد با كارشناسان  مامايي،  بهداشت روان و تغذيه اين مراكز به گفتگو پرداخت .

 

وي در بازديد از مركز بهداشتي درماني سادات شهر در گفتگو با ماماي شاغل در اين مركز  گفت :  تلاش ماما ها در جهت سلامت مادر و نوزاد بر هيچ كس پوشيده نيست . وي خود مراقبتي و ارتقائ سطح دانش مادران باردار توسط ماماهاي شاغل در مراكز بهداشتي درماني در كاهش بسياري از خطرات بارداري و پيش از بارداري موثر دانست و اظهار داشت: نقش ماماها در فرهنگ سازي و اگاه سازي غير قابل انكارست .

دكتر جان بابايي با حضور در مركز بهداشتي درماني كتالم در حاشيه بازديد از اين مركز در گفتگو  با كارشناس بهداشت و روان بيان داشت : تامين رشد و سلامت رواني فردي و اجتماعي جهت  پيشگيري از ابتلاء به اختلال رواني و درمان مناسب و بازتواني آن در گرو دانش ، هنر و فعاليت بيدريغ كارشناسان بهداشت و روان است و به جامعه كمك مي‌كنند تا با ايجاد روش هايي صحيح از لحاظ رواني و عاطفي بتوانند با محيط خود سازگاري نموده و راه حل هاي مطلوب تري را براي حل مشكلاتشان انتخاب نمايند.

همچنين دكتر جان بابايي در ادامه بازديد از  اين مركز در گفتگو  با كارشناس تغذيه  با اشاره به شيوع روزافزون چاقي، چربي و قند خون بالا، و بيماري هاي غيرواگير و ارتباط آن با الگوي مصرف مواد غذايي در جامعه  اظهار كرد :  ارتقاي فرهنگ و سواد تغذيه در جامعه موجب كاهش شيوع  بيماري هاي غير واگير مثل سرطان،  بيماريهاي قلبي عروقي و فشار خون و ديابت  مي شود .

رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندرا به بيان اينكه بي توجهي به تغذيه مي تواند عوارض جبران ناپذيري براي جامعه به بار آورد  بيان داشت : ارتقاي سطح سواد تغذيه جامعه ، بايد به عنوان يكي از محوري ترين برنامه هاي سلامت مورد توجه كارشناسان تغذيه مراكز بهداشتي درماني باشد .

رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران به طور سرزده از مراكز بهداشتي درماني شهرستان رامسر بازديد كرد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal