حوزه ریاست
۱۳۹۷ سه شنبه ۱ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1390/07/27 تعداد بازدید : 382
مازندران به لیست الکترونیکی سلامت کشور پیوست
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام آغاز به کار اولین کنگره فناوری اطلاعات در سلامت در دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: مازندران به لیست الکترونیکی سلامت پیوست


رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران و رئیس نخستین کنگره کاربرد فناوری اطلاعات در سلامت:
مازندران به لیست الکترونیکی سلامت کشور پیوست
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام آغاز به کار اولین کنگره فناوری اطلاعات در سلامت در دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: مازندران به لیست الکترونیکی سلامت پیوست.
 دکتر محمدمهدی ناصحی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در مراسم افتتاحیه نخستین کنگره فناوری اطلاعات در سلامت که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در مجتمع پیامبر اعظم در حال برگزاری است، اظهار داشت: در دهه‌های اخیر پیشرفت فناوری اطلاعات رشد چشمگیری در سراسر جهان داشته است.
وی با اشاره به اینکه سرعت رشد فن اوری اطلاعات از سایر تکنولوژی‌ها بسیار بیشتر است افزود: هیچ‌ یک از تکنولوژی‌های قبلی از این میزان سرعت رشد برخوردار نیستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه اهمیت این بحث در منابع اطلاعاتی و خبری، قابل مشاهده است، گفت: امروز در ارسال خبر بر روی خروجی و آنتن‌ها، بر روی صدم‌های ثانیه رقابت وجود دارد.
.
دکتر ناصحی با اشاره به اینکه استفاده از فناوری اطلاعات از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است، یادآور شد: امروز در پزشکی مباحث مهمی مانند هوش مصنوعی و درمان از راه دور مطرح می‌شود که نیاز به سرمایه‌گذاری است تا این اطلاعات در کوتاه‌ترین زمان با دقت در اختیار کارشناسان امر قرار گیرد.
وی با بیان اینکه اگر بتوانیم پرونده الکترونیکی سلامت را در کشور اجرایی کنیم، افزود: حجم اطلاعات و ارتباطی که در این زمینه وجود دارد باعث دسترسی آسان‌تر به وضعیت بیمار خواهد بود چرا که حداقل 400 سوال پزشکی در این پرونده نهفته است.
دکترناصحی با اشاره به اینکه استقرار پرونده الکترونیکی در سه استان کشور آغاز شده، خاطرنشان کرد: از اوایل هفته جاری مازندران هم به عنوان چهارمین استان در سطح کشور، در این زمینه فعالیت خود را آغاز کرده است.
قائم مقام وزیر بهداشت با بیان اینکه باید زمینه‌ها و زیرساخت‌ها را برای حضور محققان فراهم کنیم، یادآور شد: دولت موظف است بحث‌های امنیتی، حقوقی، اجتماعی و فرهنگی این تکنولوژی را لحاظ کند تا دسترسی ما برای شرایط ارائه خدمت بیشتر شود.
ارائه کارگاه های تخصصی مرتبط با نقش فناوری اطلاعات در سلامت از مهمترین برنامه های روز اول کنگره بوده است که با استقبال محققان، پزشکان و دانشجویان مواجه شد.

مازندران به لیست الکترونیکی سلامت کشور پیوست
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal