حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1390/07/27 تعداد بازدید : 475
تکنولوژی پیشرفته در آموزش پزشکی امروزه به عنوان یک اصل پذیرفته شده است
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران اولین کنگره فناوری اطلاعات در سلامت که در مجتمع پیامبر اعظم (ص) دانشگاه علوم پزشکی مازندران در حال برگزاری است، دکتر عبدالحسین صراف زاده دکترای کامپیوتر، هوش مصنوعی دانشگاه ولونگنگ استرالیا ...

دکتر صراف زاده استادیار دانشگاه نیوزیلند:
تکنولوژی پیشرفته در آموزش پزشکی امروزه به عنوان یک اصل پذیرفته شده است
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران اولین کنگره فناوری اطلاعات در سلامت که در مجتمع پیامبر اعظم (ص) دانشگاه علوم پزشکی مازندران در حال برگزاری است، دکتر عبدالحسین صراف زاده دکترای کامپیوتر، هوش مصنوعی دانشگاه ولونگنگ استرالیا در حاشیه این همایش در جمع خبرنگاران در مورد ضرورت استفاده از تکنولوژی پیشرفته در پزشکی اظهار داشت: تکنولوژی پیشرفته در آموزش پزشکی امروزه به عنوان یک اصل پذیرفته شده است.
وی با بیان اینکه برگزاری این کنگره می تواند در تبادل اطلاعات بین متخصصان مختلف رشته های پزشکی در کشور و دنیا کمک کند، تصریح کرد: عموماَ محققان در یک جای کوچک چیزهایی را تولید می کنند که با تبادل اطلاعات در گردهمایی ها می توانند توانمندی های خود را عرضه ، آن را نقد و راهکارهای عملی را پیدا کنند.
دکتر صراف زاده با اعلام اینکه در کشور ما نیز زمینه استفاده از دانش جدید در پزشکی از لحاظ استعداد و هوش وجود دارد، تصریح کرد: باید در این زمینه بسترهای مخابراتی مورد نیاز فراهم شود.
استادیار دانشگاه نیوزیلند  در مورد مشکلات استفاده از سیستم های فناوری جدید در حوزه سلامت خاطر نشان کرد: جامعه پزشکی عموما در همه جای دنیا ، جامعه ثروتمندی است که می تواند از تکنولوژی جدید برای رسیدن به اطلاعات مورد نیاز استفاده کند اما باید بسترهایی مانند تجهیزات کامپیوتر و شبکه ها فراهم شود که در ایران باید بسترهای مخابراتی مورد نیاز فراهم شود.
وی در مجموع بستر شبکه ای و مخابراتی ایران را مناسب ارزیابی کرد و گفت: در این زمینه برای رسیدن به شرایط مطلوب نیاز به امکانات پیشرفته تری داریم.
تکنولوژی پیشرفته در آموزش پزشکی امروزه به عنوان یک اصل پذیرفته شده است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal