حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1390/07/27 تعداد بازدید : 313
کشته شدگان تصادفات کشور سالانه 30 هزار نفر
استادیار بخش علوم و مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه شیراز در اولین کنگره نقش فناوری اطلاعات در سلامت به عنوان یکی از سخنرانان این کنگره به بیان نقش فناوری اطلاعات در پردازش داده های تصادفات پرداخت

استادیار بخش علوم و مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه شیراز در اولین کنگره نقش فناوری اطلاعات در سلامت به عنوان یکی از سخنرانان این کنگره به بیان نقش فناوری اطلاعات در پردازش داده های تصادفات پرداخت و اظهار داشت: آمار تصادفات در استان فارس عددی نزدیک به2 هزار نفر در سال را رقم می‌زند که اگر این تعداد را با  14 هزار و 600 شهید جنگ تحمیلی استان در هشت سال مقایسه کنیم فاجعه آمیز بودن این معضل اجتماعی را حس می‌کنیم.

وی تعداد غیر رسمی کشته شدگان در تصادفات در سال را  در کل کشور30 هزار نفر عنوان کرد و بیان داشت: تعداد معلولان قطع نخاع‌، قطع اعضاء و دیگر مجروحیت‌ها رقمی نزدیک به 10 برابر اعداد فوق است.

وی با بیان اینکه معضل آنقدر فراگیر و اساسی است که تمامی ارکان جامعه ما را به نحوی از انحاء تحت تاثیر قرار می‌دهد، ادامه داد: هر قدمی که بتواند در کاهش آمار کشته های ناشی از تصادفات حتی به ازای یک نفر قدم بردارد، ارزش معنوی و مادی بسزایی برای کل جامعه دارد.

دکتر سامی با اعلام اینکه حرکت بدون اطلاعات در دنیای امروز بی معنی است، گفت: بررسی موثر بودن تمهیدات به کار گرفته شده نیز فقط بعد از بررسی وضعیت قبل و بعد از به‌کارگیری، امکان پذیر بوده و در حالات دیگر بیانات را غیر مستند و غیر قابل استناد می­کند.

وی افزود در کشور ما برخی کلمات و عبارات جدید، تصوری فرای واقعیت در اذهان عمومی به وجود می­آورند که موجب اتلاف هزینه‌ها و  هدر رفت وقت بسیاری از افراد می­شود.

 

کشته شدگان تصادفات کشور سالانه 30 هزار نفر
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal