حوزه ریاست
۱۳۹۷ يکشنبه ۶ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1395/05/18 تعداد بازدید : 82
به مناسبت گراميداشت روز خبرنگار
در اقدامي نمادين دكتر جان بابايي رييس دانشگاه و دكتر سلطان تويه مسئول روابط عمومي دانشگاه با مديران و سردبيران خبري رسانه ملي و مجازي ديدار كردند . در اين ديدار مسئولان دانشگاه علوم پزشكي مازندران با مديركل صدا وسيماي استان ، معاون اخبار و اطلاعات صدا وسيماي استان ، خبرگزاري فارس ، ايرنا ، ايلنا و تسنيم به گفتگو نشستند

به مناسبت گراميداشت روز خبرنگار رييس دانشگاه علوم پزشكي مازندران و رييس روابط عمومي از دفاتر خبري صدا وسيماي استان و خبرگزاري ها استان بازديد به عمل آوردند .

 در اقدامي نمادين دكتر جان بابايي رييس دانشگاه و دكتر سلطان تويه مسئول روابط عمومي دانشگاه با مديران و سردبيران خبري رسانه ملي و مجازي ديدار كردند . در اين بازديد مسئولان دانشگاه علوم پزشكي مازندران از واحد خبر صدا و سيماي مركز مازندران ، خبرگزاري فارس ، ايرنا ، ايلنا ، تسنيم و... بازديد نموده و با مسئولان اين واحدهاي خبري به گفتگو نشستند .

رييس دانشگاه با تبريك روز خبرنگار و گراميداشت ياد و خاطره خبرنگاران شهيد از خبرنگاران پيشكسوت كه در راه فرهنگ سازي و اطلاع رساني كوشيدند تشكر و قدرداني كرد و گفت: خبرنگاران ، نمايندگان افكار عمومي  هستند و حق دارند به‌عنوان مطالبه گر خواسته‌هاي مردم، دغدغه‌هاي مردم و مسائل و مشكلات را پيگيري و اطلاع‌رساني نمايند.

وي بر نقش محوري و بارز رسانه ها در انتقال اطلاعات و دانش تاكيد كرد و افزود : در جامعه امروزي ، رسانه ها ، در شكل گيري افكار عمومي محوريت دارند و اين نقش محوري جايگاهي خاص به آنها بخشيده است .

دكتر جان بابايي با اشاره به تاثير رسانه ها در ساختن جامعه سالم اظهار داشت: بخشي از رسالت رسانه ها آگاهي بخشي عمومي و بالابردن كيفيت زندگي شهروندان است كه به صورت اخبار ، گزارشها و مقالات در قالب بايدها و نبايدها ، تازه هاي پزشكي و تكنولوژي ها و خدمات  نوين سلامت مي تواند مورد توجه قرار بگيرد.

وي با ذكر اين نكته كه وجود شبكه هاي مجازي و اطلاعات فراوان از منابع مختلف ، باعث انتشار مطالب و اطلاعات نادرست و غير واقعي شده و امكان جداسازي حقيقت و واقعيت را از غير ، مشكل مي كند خاطر نشان كرد: وظيفه اي كه رسانه هاي مكتوب و آنلاين جهت شفاف سازي و ارائه محتواي درست به مردم دارند در ساختن يك جامعه سالم با افكار ، آگاهي و دانش درست ، حائز اهميت است.

دكتر جان بابايي  از تلويزيون  و خبرگزاري ها به عنوان رسانه فراگير ياد كرد و اظهار داشت: اين كانال هاي ارتباطي با مردم نقش مهمي در ايجاد ترغيب، تشويق و تلقين برخي رفتارها، عادات و گرايش ها دارند و مي توانند در حوزه سلامت و بهداشت و گسترده كردن آموزش هاي بهداشتي در سطح جامعه ، موثر و قابل توجه عمل كنند.

وي گفت : رسانه ها منتقل كننده ديدگاه ها به افراد جامعه هستند و به همين دليل بايد بسيار محتاط و با دقت  و با در نظر داشتن ارزشهاي اخلاقي و فرهنگي موضوعات را مورد بررسي قرار دهند.

همچنين دكتر سلطان تويه مسئول روابط عمومي  دانشگاه  با تقدير و تشكر از خبرنگاران و اصحاب رسانه ها در بحث اطلاع رساني و آگاهي بخشي  اظهار داشت : روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران در نظر دارد با همكاري معاونت بهداشتي دانشگاه ،  همايش  رسانه و سلامت را با حضور خبرنگاران استان برگزار نمايد.

وي اظهار داشت: به منظور ارتقا سواد سلامت، برگزاري كلاسهاي آموزشي  با موضوع خود مراقبتي براي خبرنگاران رسانه ها برنامه ريزي شده و به زودي اجرا مي شود.

به مناسبت گراميداشت روز خبرنگار
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal