حوزه ریاست
۱۳۹۷ پنج شنبه ۳ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1395/06/06 تعداد بازدید : 521
مراسم تقدير از پزشكان، داروسازان و دندانپزشكان نمونه استان مازندران
مراسم گراميداشت روز پزشك، داروساز و دندانپزشك در سالن مصباح مجتمع پيامبر اعظم(ص) دانشگاه ..

مراسم گراميداشت روز پزشك، داروساز و دندانپزشك در سالن مصباح مجتمع پيامبر اعظم(ص) دانشگاه علوم پزشكي مازندران برگزار شد

در اين مراسم كه با حضور با شكوه جامعه پزشكي استان و جمعي از مسئولين برگزار شد از پيشكسوتان عرصه پزشكي و پزشكان ، داروسازان و دندانپزشكان نمونه استان مازندران تقدير شد .

دكتر قاسم جان بابايي رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران با تبريك روز پزشك و روز دارو ساز به كليه پزشكان و دارو سازان گفت: به واسطه ي اينكه پزشكي با حيات انسان ها سر و كار دارد نمي توان به آن فقط به عنوان يك حرفه نگاه كرد چرا كه در واقع سرنوشت جامعه در گرو تلاش هاي احياگر و حيات بخش پزشكان است.

وي افزود : با اجراي طرح تحول سلامت، دولت گام  بلندي در جهت ارتقاي سطح سلامت جامعه برداشت و بدون همكاري پزشكان اين طرح نمي توانست اثربخشي زيادي داشته باشد.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران با اشاره به دستاوردهاي طرح تحول نظام سلامت در استان مازندران از ساخت 68 مركز بهداشتي درماني رستايي و  31 مركز بهداشتي درماني شهري اظهار داشت : مازندران بزرگ‌ترين شبكه بهداشتي كشور را در اختيار دارد .

دكتر جان بابايي به افزايش تعداد پزشك در مناطق روستايي استان نيز اشاره كرد و گفت: تا پايان سال 92 تعداد 280 پزشك در مناطق روستايي در حال فعاليت بودند كه با اقدامات انجام شده در حال حاضر 375 پزشك در اين مناطق در حال فعاليت هستندوطبق برنامه پيش‌بيني شده تعداد پزشكان در مناطق روستايي بايد به 395 نفر برسد.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران به بيان اين كه هم اكنون 600 پزشك خانواده شهري و 400 پزشك خانواده روستايي در اجراي طرح پزشك خانواده در مازندران مشاركت دارند بيان كرد :  هر پزشك خانواده به طور ميانگين يك هزار 200 تا دو هزار و 500 نفر جمعيت شهري و روستايي را تحت پوشش دارد.

وي گفت : بر اساس آمار دانشگاه علوم پزشكي مازندران بيش از 95 درصد از جمعيت سرشماري شده استان زير پوشش طرح پزشك خانواده  قرار دارند .

در ادامه چند تن از پيكسوتان جامعه پزشكي استان به سخنراني پرداختند و سپس از جمعي از پيشكسوتان عرصه پزشكي و پزشكان و داروسازان و دندانپزشكان نمونه استان مازندران تقدير شد .

مراسم تقدير از پزشكان، داروسازان و دندانپزشكان نمونه استان مازندران
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal