حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1390/08/01 تعداد بازدید : 426
با هزینه 350 میلیون تومانی؛ ای سی یو نوزادان در بیمارستان امام ساری افتتاح شد
با حضور قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی مازندران، معاون آموزشی، معاون درمان،‌ رئیس بیمارستان و جمعی از مسئولان شهرستانی، ای سی یو نوزادان بیمارستان امام خمینی ساری افتتاح شد. قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در افتتاح این بخش با اشاره به اهمیت به بخش ICU نوزادان در بیمارستان گفت: اهمیت این بخش به‌خاطر حفظ جان نوزادان و سلامت آینده کشور بسیار مهم است
با حضور قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی مازندران، معاون آموزشی، معاون درمان،‌ رئیس بیمارستان و جمعی از مسئولان شهرستانی، ای سی یو نوزادان بیمارستان امام خمینی ساری افتتاح شد. قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در افتتاح این بخش با اشاره به اهمیت به بخش ICU نوزادان در بیمارستان گفت: اهمیت این بخش به‌خاطر حفظ جان نوزادان و سلامت آینده کشور بسیار مهم است.
فرهنگ بابا محمودی با اشاره به کنترل جمعیت در کشور گفت: با روند کنترل جمعیت در کشور و با وجود اینکه هر خانواده یک یا دو فرزند بیشتر ندارد حفظ سلامت این فرزندان برای خانواده وجامعه بسیار مهم و حیاتی است.
قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خاطرنشان کرد: یکی از بهترین شاخص‌های سلامت هر جامعه از نظر سازمان جهانی بهداشت مرگ و میر مادران باردار و نوزادان است و کم کردن آمار مرگ و میر نوزادان نیز با راه اندازی بخش‌های ICU نوزادان ارتباط مستقیم دارد که با راه‌اندازی این بخش تغییرات مهمی در شاخص‌های سلامت استان و کشور ایجاد می‌شود.
بابا محمودی اظهار کرد: راه‌اندازی اینگونه بخش‌ها در راستای ارایه خدمات بهتر به مردم بوده و می‌توانیم نسلی سالم برای آینده این کشور داشته باشیم.
در این مراسم عالیه زمانی رئیس مرکز آموزشی درمانی بیمارستان امام خمینی (ره)ساری نیز گفت: با وجود بخش زنان و زایمان به عنوان بخش مرجع زنان و مامایی استان مازندران راه‌اندازی ICU نوزادان بسیار مهم بوده است
وی با اشاره به اینکه نوزادان آینده‌سازان این کشور هستند، افزود: اگر نوزادی به‌خاطر نداشتن ICU معلول شود در سلامت آینده جامعه اختلال ایجاد خواهد کرد.
زمانی تعداد تخت‌های این بخش را شش تخت اعلام کرد و افزود: برای احداث این بخش 350 میلیون تومان هزینه شده است.
وی تصریح کرد: با ایجاد اینگونه بخش‌ها، زندگی آینده نوزادان باکیفیت‌تر و جامعه‌ای باهوش‌تر وفعال‌تر خواهیم داشت.

با هزینه 350 میلیون تومانی؛ ای سی یو نوزادان در بیمارستان امام ساری افتتاح شد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal