حوزه ریاست
۱۳۹۷ يکشنبه ۶ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1395/07/05 تعداد بازدید : 376
نماينده ولي فقيه در مازندران : فخر ايران در دنيا به علم و دانش است
نماينده ولي فقيه در مازندران فخر فروشي علم و دانش را نوعي اقتدار در كشور ها دانست و گفت : فخر امروز ايران به پيشرفت هاي علم و دانش است.آيت الله نورالله طبرسي يكشنبه شب در همايش خيرين سلامت و مسئولان استان مازندران كه با حضور پروفسور مجيد سميعي رئيس فدراسيون جهاني انجمن هاي جراحان  مغز و اعصاب در ساري برگزار شد ، افزود: نظام جمهوري اسلامي به داشتن دانشمندان و انديشمنداني همچون پروفسور سميعي جراح مغز و اعصاب برتر دنيا افتخار مي كند.
وي ادامه داد : عرصه علم و فرهنگ همواره در بين ملت هاي مختلف و كشورهاي دنيا از ارزش و اهميت خاصي برخوردار بوده است و سرزمين ايران ، علما و انديشمندان بزرگي را در طول تاريخ به دنيا معرفي كرده است.
ايت اله طبرسي از پرفسور سميعي به عنوان يكي از انديشمندان بزرگ جهان در علوم پزشكي و مايه اقتدار علمي و فرهنگي نظام جمهوري اسلامي در دنيا ياد كرد و گفت : با همكاري و مشورت پروفسور سميعي مركز علوم اعصاب مازندران در ساري ساخته مي شود.

وي افزود : دانشگاه علوم پزشكي مازندران زمين ساخت اين مركز را تهيه كرده است و شوراي اسلامي و شهرداري نيز قول كمك براي ساخت اين مركز را داده اند.

همچنين پروفسور سميعي پس از شركت در اين همايش در نشست خبري در ساري افزود : هر كشوري كه ادعاي مداواي بيماران مغز و اعصاب را با استفاده از سلول هاي بنيادين داشته باشد ، به جامعه پزشكي خيانت كرده است.

رئيس فدراسيون جهاني انجمن جراحان مغز و اعصاب گفت: هنوز تحقيقات استفاده از سلول هاي بنيادين در مداواي بيماري هاي مغز و اعصاب در دنيا به نتيجه مثبتي نرسيده است..
رئيس بيمارستان علوم عصبي هانوفر آلمان ادعاي مداواي بيماران مغز و اعصاب با سلول هاي بنيادين را نوعي تجارت پزشكي دانست و تاكيد كرد كه بايد جلوي اين كار گرفته شود
اين جراح ايراني بر لزوم تخصيص بودجه لازم براي تحقيقات علمي بويژه در زمينه علوم پزشكي از سوي دولت ها تاكيد كرد و بيان داشت : نقش رسانه ها  در ترغيب دولت ها براي اختصاص بودجه بيشتر تحقيقاتي مهم است و اين موضوع در جمهوري اسلامي بايد بيشتر مورد توجه قرار بگيرد.
رئيس فدراسيون جهاني انجمن هاي جراحان مغز و اعصاب با بيان اينكه بيشتر اين جراحي ها نتايج منفي براي بيماران در پي دارند ، افزود : موضوع تشخيص و درمان بيماري هاي ستون فقرات در علم پزشكي به مثابه جنگلي است كه در آن نمي توان به درستي به نتايج صحيح دست يافت .

وي وضعيت علم و دانش در نظام جمهوري اسلامي را مطلوب ارزيابي كرد و در عين حال گفت : اينكه خانواده هاي ايراني فرزندان خود را فقط به سمت رشته هاي پزشكي و مهندسي سوق مي دهند ، يك ضعف محسوب مي شود.
پروفسور سميعي رئيس فدراسيون جهاني انجمن هاي جراحان مغز و اعصاب روز يكشنبه مورخ 4/7/95 با حضور در مجتمع دانشگاهي پيامبر اعظم (ص)ساري ضمن ديدار با اساتيد و دانشجويان اين دانشگاه به بحث و تبادل نظر با آنان پرداخت
وي در اين ديدارسمت استاد افتخاري دانشگاه علوم پزشكي مازندران را دريافت كرد .پروفسور سميعي چندين بيمار مغز و اعصاب را به صورت رايگان ويزيت كرد

همچنين تفاهمنامه همكاري دانشگاه علوم پزشكي مازندران با مركز بينالمللي علوم اعصاب پروفسور سميعي جهت ساخت يك مركز مغز و اعصاب به امضا رسيد .

پروفسورمجيد سميعي جايزه نخستين اجلاس زنان جهان اسلام در مالزي را به دانشگاه علوم پزشكي مازندران اهداء كرد.وي كه به دليل حضورش در مازندران امكان دريافت اين جايزه را نداشته و سفير ايران در مالزي به نمايندگي از وي اين جايزه را دريافت كرد اظهار داشت: اين جايزه را به عنوان يادبود به اين دانشگاه اهداء كرد.
نماينده ولي فقيه در مازندران : فخر ايران در دنيا به علم و دانش است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal