حوزه ریاست
۱۳۹۷ سه شنبه ۲۹ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1390/08/11 تعداد بازدید : 490
دومین همایش سراسری راهکارهای ارتقای سلامت و چالشها در دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد
در این همایش که با حضور اساتید برجسته کشور و استان در مجتمع پیامبر اعظم برگزار شد دکتر محمد مهدی ناصحی در سخنانی با اشاره به اینکه یکی از خواسته های مهم بشری سلامت است افزود : یکی از نشانه های توسعه یافتگی در هر کشور ارتقای شاخصهای سلامت در ا« است و در کشور توسعه یافته باید انسانهای سالم برخوردار باشد

در این همایش که با حضور اساتید برجسته کشور و استان در مجتمع پیامبر اعظم برگزار شد دکتر محمد مهدی ناصحی در سخنانی با اشاره به اینکه یکی از خواسته های مهم بشری سلامت است افزود : یکی از نشانه های توسعه یافتگی در هر کشور ارتقای شاخصهای سلامت در ا« است و در کشور توسعه یافته باید انسانهای سالم برخوردار باشد .

دکتر ناصحی افزود: با اشاره به اینکه سلامت فقط نداشت بیماری نیست افزود : سلاامت تعریف جامع تری از آن دارد و تعریف سلامت در جامعه امروزی رفاه کامل اجتماعی جسمی روحی و روانی  است .

وی با توجه به پیشرفت و ارتقای سلامت در بعد از انقلاب اشاره کرد و افزود : امروزه در حوزه های بهداشتی و شبکه های بهداشت و درمان برای کشورهای دیگر نیز الگو هستیم و یک بهورز در روستاهای دوردست تاثیر بسزایی در ارتقای شاخصهای سلامت در کشور دارد .

دکتر ناصحی به ارتقای شاخصهای لامت در مرگ وومیر کودکان و مادران باردار اشاره کرد و افزود : 22 میلون نفر تحت پوشش پزشک خانواده در کشور هستند و در روستاها خدمات بهداشتی بهتر از شهرها ارایه می شود .

قائم مقام وزیر و رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اجرای پزشک خانواده در کشور افزود :با همکاری بهتر بیمه ها در اجرای طرح پزشک خانواده اقتصاد سلامت بهبود می یابد .

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران افزایش تجهیزات پزشکی در بعضی شهر ها مطالبات غیر منطقی دانست و خاطر نشان کرد :  بایدبه باید پزشک و کادر پزشکی آموزش کاملی به بیمار ارایه کنند و موضوع آموزش سلامت جدی تر پیگیری شود .

دکتر ناصحی با اشاره بی بیماریهای شایع استان و دغدغه های دانشگاه علوم پزشکی مازندران اشاره کرد و افزود : امروزه نگرانی ما از شیوع بیماریهای واگیر نیست و استان مازندران شاخصهای برتر مرگ و میر را در بیماریهای قلبی عروقی ، سرطانها و حوادث ترافیکی دارد که باید سطح آموزش مردم ارتقا یابد .

وی همکاری دیگر بخش ها را در حوزه سلامت ضروری دانست و تصریح کرد : دانشگاه علوم پزشکی تنها 25 درصد موضوع سلامت مردم مرتبط است و بخش دیگر آن مربوط به مردم و ادارات دیگر است و همه دست اندر کاران  ، برای آموزش و ارتقای سلامت همکاری کنند .

 

دومین همایش سراسری راهکارهای ارتقای سلامت و چالشها در دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal