حوزه ریاست
۱۳۹۷ پنج شنبه ۳ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1390/08/12 تعداد بازدید : 389
توجه به ارتقای سلامت زنان برای دستیابی به بسیاری از اهداف توسعه ضروری است
اعظم بحیرائی عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در دومین روز از همایش ارتقای سلامت در دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به تحولات اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي، فرآيند رشد و توسعه، مهاجرت، توسعه شهرنشيني و تغيير الگوي بيماري¬ها نيازهاي جديدي را در عرصه سلامت به وجود آورده است افزود : ...

در دومین روز از همایش ارتقای سلامت در دانشگاه علوم پزشکی مازندران عنوان شد
توجه به ارتقای سلامت زنان برای دستیابی به بسیاری از اهداف توسعه ضروری است
اعظم بحیرائی عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران  در دومین روز از همایش ارتقای سلامت در دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به تحولات اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي، فرآيند رشد و توسعه، مهاجرت، توسعه شهرنشيني و تغيير الگوي بيماري¬ها نيازهاي جديدي را در عرصه سلامت به وجود آورده است افزود : توسعه شاخص هاي سلامت نيازمند اجراي روشهاي مؤثر و اقداماتي است كه در جهت تقويت مهارتها و قابليت هاي افراد و تغيير شرايط اقتصادي، اجتماعي و محيطي صورت مي گيرد.
بحیرایی تأمین، حفظ، ارتقای عادلانه سلامت فردی و اجتماعی و فرآیند توانمند سازی افراد جهت افزایش کنترل بر سلامت خود، را هدفي ارزشمند دانست و افزود : دستیابی به این هدف از مسؤلیت‌های فردی، دولتی و بین المللی می‌باشد.
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد : توجه به ارتقای سلامت زنان که نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند. برای دستیابی به بسیاری از اهداف توسعه ضروری است و تحقق بخش عمده ای از این اهداف مستلزم مشارکت و توانمند سازی آنها می باشد.
بحیرایی با عنوان این مطلب که سلامتی از حقوق اساسی زنان است  خاطر نشان کرد : شناسائی شرایط لازم برای آن ، ارتباط تفکیک ناپذیر بین شرایط اجتماعی، اقتصادی، محیط فیزیکی و شیوه زندگی با سلامتی را آشکار می‌سازد.
وی مشارکت زنان در اجتماع را به عنوان يك اصل در سياست گذاري توسعه اقتصادی اجتماعی کشورها دانست و گفت: توانمندسازی زنان و مشارکت فعال آنها در تصمیم گیری ها یکی از ضرورت های دستیابی به توسعه
پایدار است.
این استاد دانشکاه با  اشاره به اینکه برنامه هاي ارتقاي سلامت در پي يافتن مشکلات بهداشتي از طريق بکارگيري طيف وسيعي از راهبردها و اقدامات در سطوح چندگانه مي‌باشد افزود : راهكارهاي ارتقاي سلامت
 دربردارنده ارزشهاي اصلي مانند برابري، توانمند سازي  و مشاركت  است. مشارکت به عنوان یک راهکار کلیدی در ارتقای سلامت منافعی را در سطوح مختلف ارائه می دهد و توانمندسازی با مشارکت ارتباطی تنگاتنگ دارد.

توجه به ارتقای سلامت زنان برای دستیابی به بسیاری از اهداف توسعه ضروری است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal