حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1390/08/13 تعداد بازدید : 367
اصلی ترین نیاز بیماران سرطانی برای رویارویی با این بیماری حمایت آنان است
روانبخش اسمعیلی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در گفتگو با خبرنگار وبدا در مازندران با اشاره به اینکه در حال حاضر سرطان یک مشکل بهداشتی جهانی و در حال گسترش است افزود : در حال حاضر دومین علت مرگ در دنیا بعد از بیماری¬های قلبی و عروقی را سرطان تشکیل می‌دهد.
روانبخش اسمعیلی  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران  و دانشجوی دکتری تخصصی پرستاری دانشگاه تربیت مدرس  در گفتگو با خبرنگار وبدا در مازندران با اشاره به اینکه در حال حاضر سرطان یک مشکل بهداشتی جهانی و در حال گسترش است افزود : در حال حاضر دومین علت مرگ در دنیا بعد از بیماری¬های قلبی و عروقی را سرطان  تشکیل می‌دهد.
اسمعیلی سرطان را در هر فرهنگی از ترسناک‌ترین بیماری‌ها  دانست و خاطرنشان کرد : در خصوص اطلاع دادن و مواجهه بیماران مبتلا به سرطان نظرات متفاوتی وجود دارد.
وی افزود : بسیاری از مطالعات نشان می¬دهند که بیماران تمایل دارند نسبت به تشخیص سرطان آگاهی داشته باشند. ولی در خصوص نحوه مواجهه بیماران با این خبر ترسناک و استرس زا هنوز شناخت کاملی وجود ندارد.
این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران تصریح کرد : پرستاران هم راهبرد و مدل متناسبی برای کمک به این بیماران در اختیار ندارند.
اسمعیلی با اشاره به اینکه مطالعه ای به منظور واضح سازی ابعاد فرآیند مواجهه بیماران با تشخیص سرطان در ساری انجام شده است افزود :  در نتایج این مطالعه مهم ترین نیاز بیماران در رویارویی با تشخیص سرطان و اطلاع از خبر تشخیص سرطان حمایت می‌باشد.
وی خاطر نشان کرد : لازم است در گفتن خبر تشخیص سرطان حمایت روحی و روانی از بیماران توسط پزشکان، پرستاران و فامیل انجام گردد و قبل و بعد از اطلاع از تشخیص سرطان وضعیت روحی و روانی آنها دقیقاً ارزیابی و حمایت‌های لازم توسط افراد با تجربه و متخصص انجام شود.
اصلی ترین نیاز بیماران سرطانی برای رویارویی با این بیماری حمایت آنان است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal