حوزه ریاست
۱۳۹۷ يکشنبه ۶ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1390/08/25 تعداد بازدید : 471
20 درصد از بیماران بستری در بخش مغز و اعصاب بیمارستان‌های کودکان ، مبتلا به صرع هستند.
دکتر محمدغفرانی در یازدهمین کنگره ملی مغز و اعصاب کودکان در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص) درباره مسائل مطرح شده در صرع کودکان اظهار داشت: بیماری صرع ممکن است خاستگاه‌های متفاوتی داشته باشد.
بنیانگذار رشته مغز واعصاب کودکان کشور  گفت: 20 درصد از بیماران بستری در  بخش مغز و اعصاب بیمارستان‌های کودکان ، مبتلا به صرع هستند.
بنیانگذار رشته مغز و اعصاب کودکان کشور گفت: 25 تا 30 درصد از مبتلایان به صرع به صرع از نوع مقاوم مبتلا هستند که به هیچ دارویی پاسخگو نیست.
دکتر محمدغفرانی در یازدهمین کنگره ملی مغز و اعصاب کودکان در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص) درباره مسائل مطرح شده در صرع کودکان اظهار داشت: بیماری صرع ممکن است خاستگاه‌های متفاوتی داشته باشد.
وی  با اشاره به اینکه  باید در تشخیص صرح تعجیل کرد، ابراز داشت: صرع هم در کودکی و هم در بزرگسالی دارای تبعاتی است.
غفرانی با بیان اینکه اگر تشخیص صرع واقعیت نداشته باشد و یک شخص را به اشتباه بیمار مصروع تشخیص دهیم آسیب‌های فردی و اجتماعی فراوانی به همراه دارد، یادآور شد: استفاده از دارو در همه جای دنیا گام نخست در درمان بیماری است و اگر دارو تاثیرگذار نباشد راه درازی برای درمان در پیش داریم.
وی با اشاره به اینکه برای درمان صرع حداقل باید دو سال دارو مصرف کرد، اظهارداشت: باید خانواده بیمار هم آموزش ببینند چرا که ممکن است داروی تجویز شده اثرگذار نباشد و بیمار را باید از این موارد مطلع کرد.
غفرانی با بیان اینکه وعده دارویی کودک را زمانی که در خانه است تجویز کنید، تصریح کرد: از تجویز و استفاده دارو در زمانی که کودک در مدرسه است اجتناب شود.
وی با اشاره به اینکه داروی "فتوباربیتال"از داروهای مورد استفاده در بیماری صرع است، افزود: سال آینده صدمین سال تولد این دارو است.
غفرانی ادامه داد: برخی از انواع صرع نیاز به درمان مادام العمر دارد.
وی گفت:25 تا 30 درصد از مبتلایان به صرع ، مبتلابه صرع از نوع مقاوم هستند که به هیچ دارویی پاسخگو نیست.
بنیانگذار رشته مغز و اعصاب کودکان کشور با اشاره به اینکه جراحی آخرین مرحله درمان در بیماری صرع است، اظهار داشت: بیمار صرع تنها با صرع دست به گریبان نیست بلکه اختلالات رفتاری، درگیری درون خانواده، عوارض یادگیری و اجتماعی از دیگر مشکلاتی است که بیمار صرع با آن مواجه است.
وی یادآور شد:20 درصد از بیمارانی که در بخش مغز و اعصاب بیمارستان‌های کودکان بستری هستند، مبتلا به صرع هستند.
غفرانی خاطرنشان کرد: با پیشرفت‌های علمی که وجود دارد تمام امکانات درمانی دنیا، در  ایران هم قابل دسترسی است و در بیماری صرع، تشخیص حرف اول را می‌زند و تشخیص هرچه زودتر انجام شود درمان و اقدام به موقع می‌تواند کارساز باشد.
وی ابراز داشت: انجمن مغز و اعصاب کودکان کشور دارای 50 عضو دائم و 100 دانش آموخته در سراسر کشور است.
یازدهمین کنگره ملی مغز و اعصاب کودکان 25 تا 27 آبان در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص) دانشگاه علوم پزشکی مازندران در حال برگزاری است.

 

20 درصد از بیماران بستری در  بخش مغز و اعصاب بیمارستان‌های کودکان ، مبتلا به صرع هستند.
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal