حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۳۱ ارديبهشت
br ENGLISH
تاریخ: 1390/08/29 تعداد بازدید : 608
تشکیل جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی به ریاست استاندار مازندران
سید علی اکبر طاهایی در جلسه کارگروه تخصصی امنیت و سلامت غذایی در دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، اظهار داشت: برای پیشگیری از ابتلاای طیور محلی به بیماری آنفولانزای پرندگان ، روش های آموزشی و توجیهی برگزار شود.

سید علی اکبر طاهایی در جلسه کارگروه تخصصی امنیت و سلامت غذایی در دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، اظهار داشت: برای پیشگیری از ابتلاای طیور محلی به بیماری آنفولانزای پرندگان ، روش های آموزشی و توجیهی برگزار شود.
مهندس طاهایی با اشاره به پرورش طیور به دو روش سنتی و صنعتی در استان مازندران افزود: برای پیشگیری از بیماریهای مشترک انسان و دام باید آموزشهای لازم را برای دارندگان دام و طیور ارائه کرد و نمی شود یکی از این دو را از بین برد.
طاهایی با اشاره به تاکید ریاست محترم جمهور در سفر سوم به مازندران بر پرورش دام و طیور افزود : برای پیشگیری از بیماریهای انفلوانزای پرندگان دانشگاه علوم پزشکی در قالب برنامه های دانشگاه ، نشست های مشترکی با دامپزشکی استان داشته باشد.
استاندار مازندران تصریح کرد: اقدامات دامپزشکی استان در پیشگیری از انفلوآنزای پرندگان قابل تقدیر است .
طاهایی در رابطه با هزینه درمان بیماران خاص ، یادآور شد: دستگاه های بیمه گر به همراه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی ، این موضوع را پیگیری کنند.
وی با اشاره به برگزاری  جشنواره هنر، رسانه و سلامت ، افزود: نگاه خوب و تاثیرگذار وزارت بهداشت بر استفاده از ظرفیت رسانه و هنر در اطلاع رسانی حوزه سلامت باید تقویت شود .
طاهایی با اشاره به برگزاری همایش قرآن و سلامت در دانشگاه علوم پزشکی مازندران افزود : به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی جامعه ما از نگاه قران به موضوع سلامت در دانشگاهها توجه می شود و مبتنی بر قران است .
دکتر مجید مختاری در ادامه کارگروه تخصصی امنیت و سلامت غذایی در دانشگاه علوم پزشکی مازندران مدیرکل دامپزشکی مازندران با اشاره به اینکه در هیچ مرغداری در سطح کشور از  هورمون استفاده نمی شود افزود به نادرست در کشور رایج شده است که از مواد هورمونی در مرغداری ها استفاده می گردد
به بیمه نشدن واحدهای گوشتی یکی از مشکلات در بحث آنفولانزای پرندگان است.
وی افزود:باسرد شدن هوا ممکن است واحدهای مرغداری درگیر بیماری های تنفسی شوند و باید موضوع بیمه مرغداری ها پیگیری شود .
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت :  5800 بیمار خاص در استان تحت پوشش این دانشگاه هستند .
به گزارش خبرنگار فارس از ساری، فرهاد غلامی در کارگروه تخصصی امنیت و سلامت غذایی در دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، اظهار داشت: بیماران خاص از طریق نهادهای حمایتی و یا مراجعه شخصی افراد شناسایی می شوند.
وی افزود: پس از ثبت بیماران خاص و طبقه بندی نوع بیماری آنها خدمات حمایتی ، تشخیصی دارویی و درمانی صورت می گیرد.
دکتر غلامی با اشاره به هزینه درمان بیماری های خاص و گران بودن داروهای بیماری های خاص، گفت: حتی خانواده هایی که درآمد بالایی دارند در کنار بار سنگین روحی و اجتماعی ، در ادامه زندگی دچار مشکلات فراوانی می شوند .
وی یادآور شد: تالاسمی ، هموفیلی ، نارسایی کلیه ، دیالیز ، ام اس ، سرطان ها و بیماری های غیر سرطانی و صعب العلاج از جمله بیماری های خاص تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی هستند.
غلامی با اشاره به شناسایی 5800 بیمار خاص تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، ادامه داد: بیماران تالاسمی 40 درصد این آمار را به خود اختصاص می دهند و بیماری ام اس با 15 در صد از این میزان ، در ردیف دوم قرار دارد.
وی با بیان اینکه یک بیمار صعب العلاج ماهانه سه میلیون تومان هزینه درمان دارد که دانشگاه قادر به پرداخت 500 هزار تومان است ، یادآور شد: بخشی از این موارد تحت پوشش بیمه هم قرار نمی گیرد و بیمار باید شخصا پرداخت کند که نیاز به حمایت های بیشتر است.
غلامی با اشاره به اینکه در شش ماه اخیر دانشگاه  250 میلیون تومان برای بیماران خاص هزینه کرده ، بیان داشت: هنوز بودجه ای در این زمینه به ما اختصاص نیافته است.
وی با بیان اینکه این حمایت ها از بیمارن صعب العلاج ضرورت دارد ، افزود: دانشگاه صرفا می تواند یک ششم از این هزینه ها را تقبل کند.

 

تشکیل جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی به ریاست استاندار مازندران
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal