حوزه ریاست
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1390/09/02 تعداد بازدید : 731
دبير علمي كنگره قرآن و سلامت مازندران:ارائه 370 مقاله به دبيرخانه كنگره قرآن و سلامت مازندران
حجت‌الاسلام محمدعلي افضلي صبح امروز در مراسم آغاز به كار دومين كنگره علمي قرآن و سلامت دانشگاه علوم پزشكي مازندران اظهار داشت: از اين تعداد مقاله 190 مقاله براي چاپ در كتاب همايش از سوي داوران انتخاب شده است
حجت‌الاسلام محمدعلي افضلي صبح امروز در مراسم آغاز به كار دومين كنگره علمي قرآن و سلامت دانشگاه علوم پزشكي مازندران اظهار داشت: از اين تعداد مقاله 190 مقاله براي چاپ در كتاب همايش از سوي داوران انتخاب شده است.
وي با بيان اينكه 27 مقاله براي سخنراني در اين همايش دو روزه ارائه مي‌شود، ابراز داشت: 165 مقاله نيز در قالب پوستر چاپ شده است.
افضلي با اشاره به اينكه بايد در علوم قرآني، قرآن پژوهي مورد توجه قرار گيرد، خاطر نشان كرد: اين يكي از راه‌هاي كاربردي شدن قرآن است.
وي با اشاره به اينكه اهداف اين همايش ايجاد بستر مناسب براي ورود اساتيد علوم پزشكي به حوزه علوم ديني و قرآني، فراهم كردن جنبش نرم‌افزاري، ترغيب اساتيد و دانشجويان اين رشته به مطالعات ميان رشته‌اي با تكيه بر علوم قرآني، توجه به مفهوم سلامت بر مبناي انسان‌شناسي قرآني بوده است، تصريح كرد: دبيرخانه اين همايش از سال گذشته آغاز به كار كرده است.
دبير علمي كنگره قرآن و سلامت دانشگاه علوم پزشكي مازندران با اشاره به اينكه اسلام دين جامع و كاملي است كه بسياري از آموزه‌هاي علمي در آن گنجانده شده است، خاطر نشان كرد: اين كنگره مروري است بر آنچه كه قرآن در قالب دستورات بهداشتي، درماني، اعتقادي براي انسان‌ها به ارمغان آورده است و بايد به آن توجه شود.
وي با تاكيد بر اينكه دين اسلام آخرين نسخه و قانون الهي شامل تعالمي، باورها، اخلاقيات و عبادات را براي تعالي و تكامل انسان‌ها در همه ابعاد وجودي پرداخته است، ابراز داشت: اگر چه قرآن تنها تنها يك كتاب علمي صرف در مورد مسائل پزشكي و سلامت انسان نيست اما در آيات متعددي در مورد بهداشت فكري، رواني، معنوي و جسماني استان مطالبي را بيان كرده است كه جوامع انساني مي‌تواند  مطابق با مباني فكري، اخلاقي و انسان‌شناسي آنها را رعايت كند و با تكيه بر اين آيات به بهداشت جسم و جان خود بپردازد.
افضلي در پايان گفت" از آنجا كه قرآن كريم مهمترين مبنا براي درمان و شفاي ناامني‌هاي رواني بشر امروزي است، اين كنگره نيز به منظور برشمردن شاخص‌هاي سلامت جسمي و روحي انسان از منظر قرآن كريم برگزار شده است.
دبير علمي كنگره قرآن و سلامت مازندران:ارائه 370 مقاله به دبيرخانه كنگره قرآن و سلامت مازندران
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal