حوزه ریاست
۱۳۹۷ جمعه ۴ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1390/09/02 تعداد بازدید : 541
قرآن جامع‌ترين كتاب براي سلامت بشر است
آيت‌الله نورالله طبرسي صبح امروز در همايش قرآن و سلامت دانشگاه علوم پزشكي مازندران در مجتمع دانشگاهي پيامبر اعظم (ص) علوم پزشكي مازندران اظهار داشت: قرآن جامع‌ترين كتاب براي سلامت بشر است، و جامعيت قرآن به حدي است كه به تمام مسائل بشر به صورت كامل پرداخته است
آيت‌الله نورالله طبرسي صبح امروز در همايش قرآن و سلامت دانشگاه علوم پزشكي مازندران در مجتمع دانشگاهي پيامبر اعظم (ص) علوم پزشكي مازندران اظهار داشت: يكي از عظمت‌هاي قرآن اين است كه هنوز ناشناخته مانده است.
وي با اشاره به اينكه قرآن كتاب عادي و معمولي نيست، تصريح كرد: همه دانشمندان و بزرگان جيره خوار سفره قران هستند و به همين دليل هر كس به اندازه فهم و دانش خود از اين كتاب بهره‌برداري مي‌كند.
نماينده ولي فقيه در مازندران با تاكيد بر اينكه قرآن آيات متعدد پيدا و پنهان و مفاهيم ساده و آشكار دارد، خاطر نشان كرد: عدم استفاده درست از قرآن موجب شده است كه هنوز اين كتاب ناشناخته مانده است.
وي با اشاره به اينكه ديده مي شود كه در عمل بسياري از دانشمندان غربي از دانشمندان مسلمان استفاده بهينه و بهتري از قرآن دارند، خاطر نشان كرد: اينكه عنوان شود قرآن در مباحث علمي نمي‌تواند وارد شود به دليل اينكه مباحث آن كهنه، سنتي و قديمي شده است، بيشترين ظلم به اين كتاب مقدس است.
ایه الله طبرسي با اعلام اينكه بايد با استدلال در برابر اين نوع تفكرات مقاومت كرد، گفت: پاسخي كه بايد به اين افراد داده شود اين است كه اگر مباحث ديني و قرآني كهنه شده است، بسياري از نيازهاي بشر مانند خوردن و آشاميدن نيز چون از گذشته وجود داشته و تكرار مي‌شود، سنتي و قديمي است.
وي ادامه داد: همه سنت‌ها غلط و نادرست نيست بلكه دشمنان با اين رويه قصد دور كردن مجامع علمي و دانشگاهي از مباحث قرآني و ديني را دارند كه بايد در اين زمينه هوشيار بود و با برگزاري چنين همايش‌هاي ابعاد ناشناخته آن بيان و تاكيد شود.
نماينده ولي فقيه در مازندران با اعلام اينكه دين برساس فطرت انسان قرار دارد، ابراز داشت: عظمت قران اين است كه مافوق تصورات انسان بسياري از مسائل را برايش حل كرده است و به همين دليل دشمنان آن نيز زياد است.
وي با اشاره به اينكه مهمترين وظيفه قرآن انسان‌سازي است، بيان داشت: اين وظيفه به حدي مهم است كه علوم طبيعي از انجام آن عاجز بوده است.
ایه الله طبرسي قرآن را درمان بسياري از مرض‌هاي روحي و جسمي انسان دانست و گفت: بسياري از امراضي كه از طريق مجهزترين آزمايشگاه‌هاي علمي قابل درمان نيستند، در اين كتاب به آن تاكيد شده است.
وي با اعلام اينكه قرآن جامع‌ترين كتاب براي سلامت بشر است، خاطر نشان كرد: جامعيت قرآن به حدي است كه به تمام مسائل بشر به صورت كامل پرداخته است.
قرآن جامع‌ترين كتاب براي سلامت بشر است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal