حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1390/09/13 تعداد بازدید : 1729
عرضه مواد غذايي در خيابان‌ها مورد تاييد نيست
معاون فني و بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران گفت: با توجه به حجم آلودگي‌هاي كه به مواد غذايي وارد مي‌شود، عرضه مواد غذايي در خيابان‌ها مورد تاييد متوليان بهداشتي نيست.
معاون فني و بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران گفت: با توجه به حجم آلودگي‌هاي كه به مواد غذايي وارد مي‌شود، عرضه مواد غذايي در خيابان‌ها مورد تاييد متوليان بهداشتي نيست.
دکتر محمدرضا ميرزايي صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اينكه در ايام محرم و به ویژه عاشورا و تاسوعا ديده مي‌شود كه مردم اقدام به پخش نذورات در بين عزاداران مي‌كنند، اظهار داشت: عرضه مواد غذايي سرباز در خيابان‌ها خوشايند نيست.
وي با بيان اينكه ديده مي‌شود كه توزيع غذا در ظروف يكبار مصرف و رها كردن ان صحنه‌هاي نامناسبي را ايجاد مي‌كند، ابراز داشت: از مردم و اعضاي هيئت امناي مساجد و حسينيه‌ها تقاضا مي‌شود با تجميع نذورات در مساجد و حسينيه‌ها نسبت به عرضه مواد غذايي اقدام كنند.
معاون فني و بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران در پاسخ به سئوالي در مورد عرضه شير در بين دسته‌هاي عزاداري نيز ابراز داشت: چون عموما نمي‌دانيم كه اين شيري كه عرضه مي‌شود، پاستوريزه و يا غير پاستوريزه است چون شرايط طبخ پاستوريزه با شير غير پاستوريزه متفاوت است، توصيه‌ بهداشتي اين است كه اين گونه عرضه نشود.
وي در ادامه با اشاره به اينكه در فصل شيوع آنفلوآنزاي فوق حاد پرندگان قرار داريم، گفت: آنفلوآنزاي فوق حاد پرندگان از پرندگان وحشي به پرندگان عادي سرايت كرده است كه به دنبال آن شاهد مرگ و مير اردك‌هاي وحشي در مازندران بوده‌ايم.
دکتر ميرزايي با اعلام اينكه در مازندران چندين كانون آلوده آنفلوآنزاي فوق حاد پرندگان را در ساري، آمل، محمودآباد و جويبار شاهد بوديم، خاطر نشان كرد: اين آلودگي در سطح پرندگان خانگي و مرغ‌هاي صنعتي بوده است.
وي با باين اينكه استان‌هاي همجوار مازندران مانند كرج، ورامين، گيلان و گلستان در وضعيت اضطراري اين بيماري به سر مي‌برند، گفت: براي انجام مراقبت‌هاي اوليه بهداشتي در سطح مرغداري‌ها چندين نشست با مسئولان جهاد كشاورزي، دامپزشكي برگزار شده است تا مراحل پاكسازي پرندگان آلوده به درستي انجام شود.
معاون فني و بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران با اشاره به اينكه نگراني در مورد تغيير انواع بيماري و تغيير ژنتيكي اين بيماري و تبديل آن به ويروس جديد وجود دارد، تصريح كرد: تاكنون گزارشي از ابتلاي اين بيماري از انسان به حيوان گزارش نشده است.
وي با بيان اينكه اگر اين بيماري منتقل شود تا 40 درصد مرگ و مير انسان‌ها را به همراه دارد، گفت: مراقبت‌هاي بهداشتي و آموزشي مهمترين اصل در برابر مصون ماندن از اين ويروس است.
عرضه مواد غذايي در خيابان‌ها مورد تاييد نيست
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal