حوزه ریاست
۱۳۹۷ پنج شنبه ۳ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1390/09/21 تعداد بازدید : 2950
کنگره ملی جراحان مغز و اعصاب ایران 29 آذر در مازندران برگزار می گردد.
دکتر آرمان رکان دبیر عملی کنگره ملی جراحان مغز و اعصاب ایران در مازندران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 150 مقاله به دبیرخانه کنگره ملی جراحان مغز و اعصاب مازندران ارسال شده است.

دکتر آرمان رکان دبیر عملی کنگره ملی جراحان مغز و اعصاب ایران در مازندران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 150 مقاله به دبیرخانه کنگره ملی جراحان مغز و اعصاب مازندران ارسال شده است.

دبیر عملی کنگره ملی جراحان مغز و اعصاب ایران
با اشاره به اینکه در این همایش سه روز که در روزهای 29، 30 آذر و یک دی‌ماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار می‌شود، ابراز داشت:  از مقالات ارسالی 40 مقاله به صورت سخنرانی و 50 مقاله نیز به صورت پوستر ارائه شده است.
این جراح مغز و اعصاب بیمارستان امام خمینی (ره) ساری با بیان اینکه از بین مقالات ارسالی 90 مقاله ارائه می‌شود، ابراز داشت: نبود زمان و فضا موجب شده است که از بین 150 مقاله 90 مقاله به صورت پوستر و سخنرانی ارائه شود.
وی با اشاره به اینکه در این کنگره مباحث جراحی شامل ضربه‌های وارده به مغز و نخاع، درمان‌های جدید مغز و اعصاب و استفاده از شیوه‌های جدید در جراحی‌های مغز و اعصاب بررسی می‌شود، خاطر نشان کرد: استفاده کاربردی از مقالاتی که در این همایش ارائه می‌شود از اهداف برگزار کنندگان این کنگره است.
این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام اینکه بازخورد موارد ارائه شده در این همایش به جامعه بر می‌گردد، تصریح کرد: تصیح روند درمان، استفاده از الگوهای پذیرفته شده برای جراحی‌های مغز و اعصاب از دیگر اهداف تعیین شده برای این کنگره است.
وی با اشاره به اینکه از رئیس جراحان مغز و اعصاب ایران نیز  برای این همایش دعوت شده است، گفت: دعوت از تمام جراحان مربوط به بخش مغز و اعصاب، رشته‌های مرتبط، گوش، حلق، بینی، بیهوشی و ارتوپدی برای این همایش دعوت شده است.
این جراح مغز و اعصاب بیمارستان علوم پزشکی مازندران با تاکید بر اینکه این کنگره کاربرد بازآموزی برای رشته‌های مختلف جراحی را دارد، گفت: به روز کردن اطلاعات علمی جراحان مغز و اعصاب که به صورت جزیره‌ای کار می‌کنند از دیگر برنامه‌ها و اهداف برای این کنگره تعریف شده است.
وی از فعالیت حدود 20 جراح مغز و اعصاب در مازندران خبر داد و اظهار داشت: مازندران از نظر تعداد جراحان مغز و اعصاب در کشور جزء استان‌های برتر است.
رکان در ادامه بیشترین آسیب‌های وارده به مغز در استان را حوادث ترافیکی و سقوط از ارتفاع برشمرد و اضافه کرد: خونریزی‌های مغزی، شکستگی جمجمه، ستون فقرات، آسیب‌های اندام‌های حرکتی، تومورهای مغزی و عروقی شایع‌ترین حوادثی است که منجر به جراحی مغز و اعصاب می‌شود.
وی با اشاره به اینکه مازندران یک استان توریستی است و از نظر حوادث ترافیکی و حوادث جزء استان‌های حادثه‌خیز کشور است، در مورد آمار حوادثی که منجر به جراحی‌های مغز و اعصاب می‌شود، خاطر نشان کرد: آمار صحیحی از وضعت سلامت و بیماری‌ها در کشور وجود ندارد.
پیشرفته ترین امکانات جراحی مغز و اعصاب در بیمارستان امام خمینی (ره) ساری فراهم شده است 
وی با اشاره به وجود امکانات پیشرفته جراحی مغز و اعصاب در بیمارستان امام خمینی (ره) ساری اظهار داشت: در یک سال اخیر با پیگیری رییس مرکز آموزشی درمانی امام خمینی (ره) ساری  امکانات جراحی‌های مغز و اعصاب به صورت پیشرفته در این مرکز فراهم شده است.
رکان از انجام حدود 30 عمل جراحی مغز و اعصاب در این بیمارستان خبر داد و گفت: تمامی جراحی های مغز و اعصاب در این مرکز انجام می شود و در یک سال گذشته کمترین ارجاع بیماران این بخش را به تهران داشته‌ایم.
 

 

کنگره ملی جراحان مغز و اعصاب ایران 29 آذر در مازندران برگزار می گردد.
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal