حوزه ریاست
۱۳۹۷ يکشنبه ۶ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1390/09/29 تعداد بازدید : 394
به‌ روزترین تجهیزات جراحی مغز و اعصاب کشور در بیمارستان امام خمینی (ره) ساری موجود است. پزشک باید رازدار بیمار باشد که الحمدلله اینطور نیست
یک متخصص دارو سازی در سمینار خطاهای دارویی و اخلاق پزشکی گفت: از لحاظ اخلاقی، راز بیمار‌‌ امانت است و یک پزشک باید امانتدار این بخش باشد.
در سمینار خطاهای دارویی عنوان شد:
پزشک باید رازدار بیمار باشد
یک متخصص دارو سازی در سمینار خطاهای دارویی و اخلاق پزشکی گفت: از لحاظ اخلاقی، راز بیمار‌‌ امانت است و یک پزشک باید امانتدار این بخش باشد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر محمدرضا  رافتی در سمینار علمی خطاهای دارویی و عوارض ناخواسته دارویی در سالن اجتماعات بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان ساری‌ اظهار داشت: در همه حرفه‌های پزشکی و غیرپزشکی، اخلاق وجود دارد.
وی بیان داشت: اصل ارائه خدمت باید در همه گروه‌های فرهنگی و نژادی رعایت شده و تاثیری در ارائه خدمت نداشته باشد.
وی با اشاره به اینکه اخلاق موضوعی اجتماعی است که همه آحاد جامعه باید عدالت در اخلاق را رعایت کنند، تصریح کرد: در نهایت جامعه متاثر از رعایت شدن یا رعایت نشدن اخلاق است.
دکتر رافتی با بیان اینکه اگر چه قانون برای رعایت اخلاق مهم است، یادآور شد: اما فقط با قانون نمی‌توان اخلاق را اجرایی کرد.
وی اظهار داشت: دیده شده در کشورهای اروپایی و آمریکایی فروشگاه‌هایی که دوربین مدار بسته دارند کمتر مورد سرقت قرار می‌گیرند اما به محض قطع شدن برق، دزدی‌های زیادی در این فروشگاه‌ها اتفاق می‌افتد.
رفعتی با بیان اینکه این دوربین، همان وجدان یا اعتماد حاکم است، خاطرنشان کرد: کسی که قانون را اجرا می‌کند اگر از لحاظ قلبی به آن ایمان پیدا نکند تا زمانی که زور وجود دارد به آن قانون عمل می‌کند.
وی با اشاره به اینکه ایمان، ضامن اجرای اخلاق است، گفت: اگر صاحب علم، خودساخته نباشد به جای خدمت، خیانت و به جای عدالت هم ظلم و از درمان افراد ناتوان به دلیل نداشتن پول خودداری می‌کند.
دکتر رافتی با بیان اینکه از نظر قانونی، دریافت هزینه درمان حق پزشک است، ادامه داد: اما اگر فردی شرایط پرداخت هزینه درمان را نداشت از نظر اخلاقی چه باید کرد.
این متخصص داروسازی با اشاره به اینکه احترام به حریم انسانی و شخصیت مستقل افراد، نخستین و اساسی‌ترین اصل در اخلاق پزشکی است، گفت: بیمار باید در انتخاب پزشک خود آزاد باشد.
وی با بیان اینکه هنوز شرایط به گونه‌ای نیست که بیمار در همه موارد حق انتخاب پزشک خود را داشته باشد، تصریح کرد: ممکن است بیماران در دسترسی به پزشک متخصص با مشکل روبه‌رو باشند.
دکتر رافتی با اشاره به اینکه از لحاظ اخلاقی، راز بیمار‌‌ امانت است، بیان داشت: اصل ارائه خدمت باید در همه گروه‌های فرهنگی و نژادی رعایت شده و تاثیری در ارائه خدمت نداشته باشد.
وی یادآور شد: امنیت در داروخانه و مطب‌ها از منظر نسخه‌پیچی مهم است.
به‌ روزترین تجهیزات جراحی مغز و اعصاب کشور در بیمارستان امام خمینی (ره) ساری موجود است. 	پزشک باید رازدار بیمار باشد که الحمدلله اینطور نیست
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal