حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1390/09/30 تعداد بازدید : 937
دکتر ابراهیم کتاب چی : ضرورتی برای اعزام بیماران مغز و اعصاب به خارج وجود ندارد
یک متخصص جراحی مغز و اعصاب کشور گفت: حدود 10 سالي است كه اعزام بيماران مغز و اعصاب به خارج از كشور به صفر رسيد و دولت نيز با توجه به توانايي‌هاي متخصصان داخلي نيز اعزام مريض به خارج از كشور را توصيه نمي‌كند.
متخصص جراحی مغز و اعصاب  ضرورتی برای اعزام بیماران مغز و اعصاب به خارج وجود ندارد
یک متخصص جراحی مغز و اعصاب کشور گفت: حدود 10 سالي است كه اعزام بيماران مغز و اعصاب به خارج از كشور به صفر رسيد و دولت نيز با توجه به توانايي‌هاي متخصصان داخلي نيز اعزام مريض به خارج از كشور را توصيه نمي‌كند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر ابراهيم كتاب‌چي امروز در حاشيه برگزاري كنگره ميان دوره‌اي جراحان مغز و اعصاب ايران در مصاحبه با  خبرنگاران  اظهار داشت: نسبت ميزان متخصصان جراح كشور با تعداد مريض همخواني دارد و بسياري از دانشجويان پس از پايان دوره تكميلي جذب مي‌شوند.
وی از ايجاد مركز آموزش متخصص جراح مغز و اعصاب در مازندران در سال آينده خبر داد و بيان داشت: متخصصان به مدت دو سال در مازندران آموزش مي‌بينند و دوره تكميلي متخصصان جراح مغز و اعصاب نيز در تهران انجام مي‌شود.
دکتر کتابچی با اشاره به اینکه كشور ما تا 6 سال آينده قادر است توليد دانش را در بخش جراحي مغز و اعصاب صادر كند؛ تصریح کرد: در حال حاضر همه نيازهاي جراحي مغز واعصاب كشور تامين مي‌شود.
اين متخصص با بيان اينكه  از تعداد جراحي‌هاي مغز واعصاب ايران آماري در دست نيست، خاطر نشان كرد: در حال برنامه ريزي براي ثبت تعداد ضايعات مغزي در كشور هستيم.
وي با مقايسه تعداد جراحان اعصاب در مازندران نسبت به 15 سال گذشته تصريح كرد: رشد تعداد جراحان مغز اعصاب در مازندران 20 برابر شد و در بیشتر شهرهاي مازندران جراحان مغز و اعصاب متخصص حضور دارند.
 دکتر کتابچی با اشاره به اینکه براي رفع كمبود متخصص جراح مغز واعصاب در استان‌ها نياز به چندين سال زمان داريم، ابراز داشت: نسبت تراكم جراحان مغز اعصاب در كشور با نسبت بيماران يكسان است.
متخصص جراح مغز و اعصاب با اشاره به ظرفيت‌هاي مناسب ايجاد شده در بخش پزشكي  كشور به ویژه  در بخش جراح مغز و اعصاب يادآور شد: در بحث آموزش متخصص در كشور مشكلي نداريم.
دکتر ابراهیم کتاب چی :  ضرورتی برای اعزام بیماران مغز و اعصاب به خارج وجود ندارد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal