حوزه ریاست
۱۳۹۷ يکشنبه ۶ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1390/11/10 تعداد بازدید : 1156
با حضور متخصصين طب اورژانس مشكلات اورژانس به طور چشمگيري كاهش پيدا كرد
متخصص طب اورژانس دانشگاه علوم پزشکی مازندران : با حضور متخصصين طب اورژانس مشكلات اورژانس به طور چشمگيري كاهش پيدا كرد
به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران حامد اميني آهي دشتي صبح امروز در جمع خبرنگاران استان مازندران با اشاره به تازه تاسيس بودن رشته طب اورژانس در كشور اظهار داشت: ايجاد اين رشته پزشكي با توجه به نيازهاي جديد سيستم بهداشت ودرمان در كشور احساس شد.
وي افزود: با فوق تخصصي شدن رشته پزشكي احساس به طب اورژانس در كشور بيشتر شد .

عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي مازندران با اشاره به سابقه تاسيس طب اورژانس در كشور در سال 75 خاطر نشان كرد: طب اورژانس براي اولين بار در مازندران و در بيمارستان امام خميني (ره) ساري مستقر شد.

وي در ادامه از جذب دانشجو در رشته طب اورژانس در دانشگاه علوم پزشكي مازندران خبر داد ويادوآر شد: در حال حاضر 8 متخصص طب اورژانس در بيمارستان امام خميني ساري مشغول فعاليت هستند.

معاون درمان بيمارستان امام خميني ساري عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي مازندران مهمترين اقدامات طب اورژانس در بيمارستانها را چينش بيماران در بيمارستان، مديريت بر نحوه درمان، تعيين تكليف و مشخص كردن نيازهاي بيماران در اورژانس اعلام كرد و يادآور شد: با حضور متخصصين طب اورژانس در بيمارستانها مشكلات اورژانس به طور چشمگيري كاهش پيدا كرد.

اميني آهي دشتي متفاوت بودن كار طب اورژانس با پزشكان عمومي در اورژانس را با اين نكته بيان مي‌كند كه متخصصين طب اورژانس همه اقدامات فوريتي پزشكي در تمام رشته‌های  پزشكي را در دوران دانشجويي در دانشگاهها آموزش مي‌بينند.

وي ادامه داد: متخصصين طب اورژانس در همه رشته‌ها پزشكي مربوط به اورژانس نسبت به پزشكان عمومي مسلط هستند وحضور متخصصان طب اورژانس در بيمارستانها نوعي سرويس دهي به بيماران و در راستاي كمك به خدمات بهتر در بيمارستانها است.

وي زمان استقرار طب اورژانس در مازندران را از سه سال گذشته در بيمارستان امام خميني(ره) ساري اعلام و در مورد ميزان رضايت مندي از طب اورژانس گفت: قبل از مستقر شدن طب اورژانس در بيمارستان امام خميني(ره) ساري رضايت بيماران براي ترخيص پيش از درمان در بخش اورژانس بسيار زياد بود ولي در حال حاضر ترخیص با رضایت شخصی کاهش چشمگیری داشته است .

 وي استقرار طب اورژانس در بيمارستانها را كاهش ناهماهنگي‌ها در بيمارستان اعلام و يادآور شد: با حضور طب اورژانس رسيدگي به بيماران در بخش اورژانس افزايش مناسب وچشمگيري دارد.

معاون درمان بيمارستان امام خميني(ره) ساري رشته طب اورژانس را كلینیكي‌ترين رشته پزشكي اعلام و يادآور شد: سختي كار در طب اورژانس بيمارستاني بسيار زياد است و اشتباه پزشكان اين بخش جبران ناپذير است وهمين موضوع بر سختي كار در طب اورژانس اضافه مي‌كند.

وي در پايان بيشترين سختي كار طب اورژانس را در زمان شيفت‌ها اعلام و يادآور شد: بيماران با توجه به شرايط جسمي نظير تصادف و يا شرايط حاد بيماري به اين بخش مراجعه مي‌كند .

 

با حضور متخصصين طب اورژانس مشكلات اورژانس به طور چشمگيري كاهش پيدا كرد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal