حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1390/11/13 تعداد بازدید : 856
جدیت و عزم همگانی در امر به معروف و نهی از منکر ضروری است
دکتر محمد مهدی ناصحی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در جلسه امر بمعروف و نهی از منکر دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر از دغدغه های بسیار مهم جوامع اسلامی است افزود
دکتر محمد مهدی ناصحی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در جلسه امر بمعروف و نهی از منکر دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه  امر به معروف و نهی از منکر از دغدغه های بسیار مهم جوامع  اسلامی است افزود : اگر همه مسلمانان به این امر واقف بوده وبه آن عمل می کردند بسیاری از مشکلات جوامع اسلامی کم می شد و یا وجود نداشت .
دکتر ناصحی با اشاره به اینکه امربمعروف و نهی از منکر در حوزه های دانشگاهی  جا نیافتاده است تصریح کرد : باید به موضوع امر به معروف و نهی از منکر بیشتر پرداخته  و تبلیغ شود و نگاه گذرا و سطحی به آن نداشته باشیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزاری  جلسات و برنامه ریزی ها را انگیزه ای برای انجام این فریضه دانست  و افزود: با این برنامه ها می توانیم تکلیفی که دین مبین اسلام به عهده ما گذاشته شده است را انجام دهیم.
وی افزود : برای پرداختن به امر به معروف و نهی از منکر باید زمینه ای در فرد وجود داشته باشید و فردی که خود پایند به مسائل دینی نباشد قطعا نمی تواند این کار را انجام دهد .
قائم مقام وزیر دروغ را پایه و دروازه ورود به گناه دانست و افزود : باید از دروغ  ،تهمت و غیبت  بعنوان پایه های گناه دوری جست .
دکتر ناصحی تصریح کرد: اهمیت ندادن  به گناهانی  همچون دروغ و غیبت باعث دور شدن از فرهنگ دینی  ، حجاب و عفاف می شود  
دکتر ناصحی اضافه کرد : پرداختن به امر به معروف و نهی از منکر در دانشگاه ها ضروری است و باید با جدیت و عزم همگانی  وارد شویم که البته توجه کافی به ظرافتهای اجرای آن بسیار ضروری است .
جدیت و عزم همگانی در امر به معروف و نهی از منکر ضروری است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal