حوزه ریاست
۱۳۹۷ يکشنبه ۶ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1390/11/24 تعداد بازدید : 489
آزمایشگاه جامع تحقیقاتی علوم پزشکی شمال کشور افتتاح شد
دانشگاه علوم پزشکی مازندران طی سالهای اخیر در امور پژوهشی جایگاه خوبی کسب کرد ودر سال اخیر نیز با همت محققان برجسته جایگاه مناسبی را در بین دانشگاهها هم تیپ خود کسب کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران دکتر محمد مهدی ناصحی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح آزمایشگاه جامع تحقیقاتی شمال کشور اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی مازندران طی سالهای اخیر در امور پژوهشی جایگاه خوبی کسب کرد ودر سال اخیر نیز با همت محققان برجسته جایگاه مناسبی را در بین دانشگاهها هم تیپ خود کسب کرد.
وی با اشاره به گستره خدمات دانشگاه علوم پزشکی مازندران که در زمینه بهداشتی و آموزشی فعال است، تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی مازندران با توجه به گسترش جغرافیایی وسعت خدماتی که دارد نشان داد که منابع انسانی خوبی را در اختیار دارد.
باید تلاش کنیم که با افتتاح مراکز آزمایشگاهی گره ای از مشکلات مردم را حل کنیم
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران تاکید کرد: باید تلاش کنیم که با افتتاح مراکز آزمایشگاهی گره ای از مشکلات مردم واستانهای همجوار را با انجام تحقیقات مناسب برطرف کنیم.
وی اظهار امیدواری کرد: با ایجاد مراکز تحقیقاتی باید تلاش کنیم که حرکت پویا ومناسبی برای حل مشکلات زیست محیطی، بهداشتی وبرای کنترل بیماری های واگیر وغیر واگیر تحقیقات مناسبی انجام شود.
دکتر ناصحی در ادامه با اشاره به حمایت های وزارت بهداشت ودرمان برای انجام کارهای پژوهشی گفت: این آزمایشگاه برای  انجام پروژههای تحقیقاتی این استان استانهای همجوار ایجاد شد که با همکاری سایر استانها مشکلات ومعضلاتی بهداشتی مناطق شمال کشور را شناسایی ونسبت به رفع آن اقدام کند.
وی در ادامه با اشاره به پیشرفت های مهم کشور در زمینه علمی وتحقیقاتی یادآور شد: با دعوت رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران به سمت جهاد اقتصادی همه برنامه های کشور در راه توسعه علم وپیشرفت است وهمه برنامه های علمی وتحقیقاتی کشور به سمت افق روشن 1404 در حال حرکت است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به تجهیز دستگاههای پیشرفته در آزمایشگاه جامع تحقیقاتی شمال کشور گفت: در تلاش هستیم دیگر نیازهای اساسی محققان برای تکمیل این آزمایشگاه به زودی فراهم شود.
وی در پایان گفت: کلیه لوازم مورد نیاز برای تکمیل وتجهیز آزمایشگاه در حال خرید است وباید تلاش کنیم تا آزمایشگاه جامع تحقیقاتی شمال کشور به جایگاه رفیعی در کشور برسد
گفتنی است این مرکز تحقیقاتی در فضایی به مساحت 1000 متر مربع و با اعتباری معادل یک میلیارد تومان راه اندازی شده است
آزمایشگاه جامع تحقیقاتی علوم پزشکی شمال کشور افتتاح شد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal