حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1390/12/08 تعداد بازدید : 558
شرایط و بستر مناسب را برای حضور فعال و موثر سالمندان باید فراهم شود
دکتر حسین آزاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی مازندران روز یكشنبه در نشست اعضای ستاد استانی گرامیداشت هفته سلامت در مازندران با تاكید بر آماده سازی فضاهای شهری برای سالمندان اضافه كرد :
دکتر حسین آزاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی مازندران روز یكشنبه در نشست اعضای ستاد استانی گرامیداشت هفته سلامت در مازندران  با تاكید بر آماده سازی فضاهای شهری برای سالمندان  اضافه كرد : شرایط و بستر مناسب را برای حضور فعال و موثر سالمندان باید فراهم كنیم و این امر با مشاركت همه دستگاه های اجرایی میسر است . 
دكتر  ازاده گفت : در صد افراد بالای 60 سال در كشور نیر 10 درصد است و در حال حاضر حدود 7 میلیون سالمند در كشور وجود دارند.
وی اظهار داشت : درصد سالمندان در سال 84 در این استان 9/8 درصد بود كه این عدد در سال جاری به حدود 10 درصد رسید كه نشان دهنده روند روبه رشد تعداد سالمندان در مازندران است .
دکتر آزاده ، بیشترین تعداد سالمندان را در شهرهای فریدونكنار ، سوادكوه و ساری اعلام كرد و اظهار داشت : كاهش سن فعالیت ، افزایش مستمری و بازنشستگی ، افزایش هزینه های سلامت و درمان و تغییر ساختار خانواده در زندگی مدرن از جمله اثرات افزایش سن در جامعه است .
وی رسیدگی به موضوعات سالمندان را از جمله موضوعات مهم دانست و بیان داشت : با تعامل و همكاری دستگاه های متولی می توان شاهد خدمات مناسب در حوزه های مختلف همچون سلامت و بهداشت ، به افراد سالمند در جامعه بود .

وی با تاكید بر لزوم ارائه خدمات درمانی و بهداشتی ، گفت : جمعیت سالمندان با برخی از بیماری های مزمن همچون دیابت ، دیالیز و بیمار های روحی و روانی دست و پنجه نرم می كنند و باید بستر لازم برای ارائه خدمات درمانی و بهداشتی بهتر میسر شود
شرایط و بستر مناسب را برای حضور فعال و موثر سالمندان باید فراهم شود
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal