حوزه ریاست
۱۳۹۷ سه شنبه ۱ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1390/12/11 تعداد بازدید : 79
28 درصد هزینه آنتی بیوتیک ها در 2 دارو خلاصه می شود
دبیر علمی کنگره ملی تجویز منطقی آنتی بیوتیک ها گفت:2 داروی آنتی بیوتیک ، 28 درصد از هزینه های هشت قلم داروی آنتی بیوتیک را به خود اختصاص می دهند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران،دکتر ابراهیمی صالحی فر در آیین افتتاحیه کنگره ملی تجویز منطقی آنتی بیوتیک ها،ا در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص) ، اظهار داشت:آنتی بیوتیک ها داروهای پرمصرف، پرهزینه و پرعارضه هستند.

وی با بیان اینکه از 10 داروی پرمصرف،چهار مورد آنتی بیوتیک هستند، تصریح کرد:این چهار دارو، 40 درصد از هزینه های دارویی استان را شامل می شوند.

صالحی فر با اشاره به اینکه از میان 2هزار و200 قلم دارو، هشت قلم داروی آنتی بیوتیک هزینه های بسیاری دارند گفت: 2 داروی آنتی بیوتیک ، 28 درصد از هزینه های هشت قلم داروی آنتی بیوتیک را به خود اختصاص می دهند.

وی با بیان اینکه عوارض جانبی تهدید کننده حیات در برخی از آنتی بیوتیک ها داریم، بیان داشت:معضل بسیار جدی در درمان بیماری های عفونی داریم و اگر امروز کاری نکنیم ، فردا خیلی دیر است و درمانی نخواهیم داشت.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به ارسال 156 مقاله از 27 دانشگاه به دبیرخانه کنگره ملی تجویز منطقی آنتی بیوتیک ها، یادآور شد:126 مقاله پذیرفته شده که 39 مورد سخنرانی و 97 مورد پوستر است.

وی با بیان اینکه در هر سه روز برگزاری کنگره،ارائه مقالات پژوهشی در دستور کار است، اضافه کرد:هفت کارگاه آموزشی پیش بینی شده که در این کارگاه ها به مسائلی که تاکنون توجه نشده ،می پردازیم.

صالحی فر با اشاره به اینکه امیدواریم پیشنهادات اجرایی خوبی برای ارتقای مصرف منطقی آنتی بیوتیک ها داشته باشیم ، متذکر شد:کتاب ارزشمندی از مقالات رسیده به دبیرخانه در 2 بهش منتشر شده که بخش نخست مربوط به آنتی بیوتیک ها و کلاس های مختلف آنتی بیوتیک است و بخش دوم مربوط به دارو درمانی بیماری های عفونی شایع و تهدید کننده حیات است.

وی خاطرنشان کرد: همه کارگاه های آموزشی ، بسته مستقل آموزشی دارند.
28 درصد هزینه آنتی بیوتیک ها در 2 دارو خلاصه می شود
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal