حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1390/12/11 تعداد بازدید : 770
مصرف بی رویه آنتی بیوتیک علت به وجود آمدن عفونت است
یکی از شکایت های شایع بانوان در مراجعه به مراکز درمانی،عفونت های دستگاه تناسلی تحتانی است که غالبا به صورت ترشح های غیرعادی واژن است.

به گزارش  روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران  طاهره گلینی مقدم در کنگره ملی تجویز منطقی آنتی بیوتیک ها در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (عج) دانشگاه علوم پزشکی مازندران،اظهار داشت:یکی از شکایت های شایع بانوان در مراجعه به مراکز درمانی،عفونت های دستگاه تناسلی تحتانی است که غالبا به صورت ترشح های غیرعادی واژن است.

وی با بیان اینکه در این مقاله روش های تشخیص ،درمان و پیشگیری عفونت دستگاه تناسلی تحتانی اشاره شده است، تصریح کرد:در این یافته از دوجنبه می توان به عفونت های دستگاه تناسلی و مصرف آنتی بیوتیک ، توجه کرد.

گلینی مقدم با اشاره به اینکه یکی از علت های به وجود آمدن عفونت های دستگاه تناسلی تحتانی ، مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها است ، ادامه داد:در بررسی از وضعیت برخی بیماران مراجعه کننده به مراکز درمانی که پس از مصرف دارو، به بهبودی نرسیده و یا رو به وخامت گذاشته اند ، باید شرح حال مصرف آنتی بیوتیک ها را بعضا به صورت خودسرانه بوده ، مورد توجه قرا رداد.

وی با بیان اینکه بیماری که دچار عفونت ادراری می شود ، نسبت به مصرف خودسرانه دارو ، اقدام می کند،گفت: از عوارض مصرف غیرمنطقی دارو ، تغییر فلور نرمال واژن  است که واژن را مستعد به ابتلای عفونت می کند.

این متخصص زنان یادآور شد: در بررسی منابع مختلف که بیمار پس از دوره درمان ،بهبود حاصل نشده  است مهمترین نتیجه ای که دست یافتیم این بود که مصرف غیرمنطقی و خودسرانه آنتی بیوتیک ها ، عوارض به هم خوردن سیستم طبیعی و نرمال محیط بدن را ،برای رشد بقیه میکرو ارگانیسم ها که در حالت عادی نرمال هستند و علامت ایجاد نمی کنند،می تواند این محیط فیزیولوژیک بدن را به هم زده و محیط را برای رشد بقیه میکروارگانیسم ها فراهم کند.
مصرف بی رویه آنتی بیوتیک علت به وجود آمدن عفونت است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal