حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1390/12/11 تعداد بازدید : 723
داروسازان بدون نسخه اقدام به فروش دارو نکنند
فوق تخصص خون و سرطان گفت:داروسازان بدون نسخه اقدام به فروش دارو نکنند.

به گزارش  روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران قاسم جان بابایی در حاشیه برگزاری کنگره ملی تجویز منطقی آنتی بیوتیک ها در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (عج) دانشگاه علوم پزشکی مازندران در جمع خبرنگاران ،اظهار داشت: بیماران سرطانی نیاز به شیمی درمانی نسبتا سنگینی برای علاج قطعی دارند.
وی با اشاره به اینکه این بیماران پس از شیمی درمانی سنگین دچار ضعف سیستم ایمنی و کاهش سلول های سرباز خون می شوند، تصریح کرد:در این حالت ، ریسک عفونت افزایش یافته و ممکن است خطر مرگ را برای بیمار به همراه داشته باشد.
جان بابایی با بیان اینکه استفاده از آنتی بیوتیک مناسب و وسیع الطیف ، می تواند سبب کنترل این آسیب و نجات جان بیمار شود، گفت:قطعا با پیدایش آنتی بیوتیک قوی و مناسب ، امکان علاج بیماران سرطانی به صورت بارز افزایش یافته است.
وی مهمترین راه کاهش مصرف آنتی بیوتیک را تجویز توسط پزشک دانست و اضافه کرد:پزشک داروساز نباید بدون نسخه ، اقدام به فروش آنتی بیوتیک کند.
این فوق تخصص خون و سرطان یادآور شد: داشتن امکانات مناسب تشخیصی برای نوع میکروب و تجویز آنتی بیوتیک بر اساس آن میکروب مانند داشتن آزمایش تشخیص و کشت میکروبی ، می تواند در مصرف منطقی آنتی بیوتیک موثر باشد.

وی در این کنگره، مقاله ای تحت عنوان مصرف آنتی بیوتیک در بیماران تب و نوتروپنی (کاهش سلول های نوترو فیل) ارائه داد.

 
داروسازان بدون نسخه اقدام به فروش دارو نکنند
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal