حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۳۱ ارديبهشت
br ENGLISH
تاریخ: 1390/12/11 تعداد بازدید : 688
عفونت ادراری عامل 20 درصد از پیوند کلیه است
فوق تخصص كليه كودكان گفت: عفونت هاي اداري عامل 20 درصد از پيوند كليه در کودکان است.

به گزارش  روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران دکتر حمید جعفری در کنگره ملی تجویز منطقی آنتی بیوتیک ها در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص)، اظهار داشت: وجود باکتری در ادرار مثانه می تواند گرفتاری عوارض بلند مدتی را به همراه داشته باشد.

وی طی مقاله ای با عنوان تجویز مناسب آنتی بیوتیک در بیماران مبتلا به عفونت های ادراری، تصریح کرد:عفونت می تواند سطحی تر بوده و بیماری سر وصدای کمتری ایجاد کند که در این صورت برخورد سطحی تری با بیماری داریم.

جعفری با اشاره به اینکه عفونت های ادراری از عفونت های شایع در کودکان است ،گفت:در کودکان سه تا پنج درصد دختران و یک تا سه درصد پسران ، عفونت ادراری وجود دارد.

وی با بیان اینکه علائم عفونت های تحتانی خفیف تر و بیمار از علائم ادراری شاکی است ، ادامه داد:تغییر بوی ادرار و شب ادراری در این مورد از عفونت دیده می شود.

جعفری با اشاره به اینکه جدی ترین عارضه عفونت ادراری ، ایجاد آسیب دائمی در بافت کلیه است،بیان داشت:15 تا 20 درصد از پیوند کلیه  در کودکان به علت عفونت های ادراری است.

این فوق تخصص بیماری های کلیوی در کودکان، یادآور شد:اهمیت تشخیص عفونت های ادراری در این است که اگر اشتباه نادرست باشد پیامدهای اقتصادی و اجتماعی برای بیمار به همراه دارد.

وی خاطرنشان کرد: تایید و رد عفونت ادراری حتما نیاز به مدرک دارد که این مدرک از طریق انجام کشت به دست می آید.

کنگره ملی تجویز منطقی آنتی بیوتیک ، پس از سه روز ، امروز به کار خود پایان می دهد.

 
عفونت ادراری عامل 20 درصد از پیوند کلیه است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal