حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1390/12/15 تعداد بازدید : 674
نرم حضور دانشجویان در پروژهای تحقیقاتی مناسب است
عضوهیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران :نرم حضور دانشجویان در پروژهای تحقیقاتی مناسب است
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران دکتر حمید محمد جعفری جعفری در افتتاح اولین همایش کشوری دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشجویان دوره پزشکی سراسر کشور اظهار داشت: طبق برنامه ریزی های انجام شده در کشور وبراساس سند توسعه پیشرف کشور ما تا سال 2014 باید رتبه بالای علمی در منطقه را به خود اختصاص دهیم.
وی تصریح کرد: تنظیم سند چشم انداز توسعه وظیفه مهمی را متوجه دانشجویان دانشگاههای کشور می کند وبا وجود استعداد های نهفته علمی در کشور ما به لحاظ نیروی انسانی وبرای رسیدن به این قله غنی هستیم.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران تاکید کرد: استعداد های علمی که در کشور وجود دارد در سطح جهان زبانزد خاص وعام است وبرای دست یابی به قله رفیع علمی  در منطقه نیاز به برنامه ریزی مدون در سطوح مختلفی علمی ودانشگاهی داریم.
وی با اشاره به رشد مناسب تولید علم در کشور اشاره و خاطرنشان کرد: سطح تولید علم در دانشگاه علوم پزشکی نسبت به دانشگاههای دیگر نیز بیشتر است وباید  توجه مان را به سمت کیفی سازی تولید علم معطوف کنیم.
دکتر جعفری با بیان اینکه  رویکرد تولید علم در کشور باید تنها از تولید علم خارج وعملیاتی شود، گفت: تحقیات دانشجویان باید با ارتقای سلامت در جامعه همراه باشد که در حال حاضر این رویکرد وجود ندارد.
وی در ادامه تاکید کرد: ارتباط مراکز تحقیقاتی با مراکز درمانی باید بیش از گذشته حفظ شود.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران داشتن برنامه مدون علمی را لازمه دست یابی به اهداف توسعه در کشور اعلام وگفت: در برخی از دانشگاههای کشور برنامه ریزی درازمدت برای توسعه وجود ندارد وحتی اولویت های تحقیقاتی نیز در دانشگاهها مشخص نیست.
وی به نقش اثر گذار دانشجویان در پیگیری تحقیقات مهم علمی  اشاره کرد وگفت:  دانشجویان به خاطر نیروی جوانی وشادابی که در وجودشان نهفته است توان بالایی در برنامه های تحقیقاتی دارند ونرم حضور دانشجویان در پروژهای تحقیقاتی مناسب است.
عضوهیئت علمی دانشگاه علوم مازندران در پایان گفت:  دانشجویان به خاطر فارغ بودن از مشغله های فکری واجتماعی در انجام تحقیقات علمی موفق تر هستند
 
نرم حضور دانشجویان در پروژهای تحقیقاتی مناسب است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal