حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1390/12/17 تعداد بازدید : 683
کسب عنوان مرکز تحقیقات دارویی برتر توسط دانشگاه علوم پزشکی مازندران
عنوان مرکز تحقیقاتی برتر در فرهنگستان علوم پزشکی کشور توسط دانشگاه علوم پزشکی مازندران در بین بیش از 100 مرکز تحقیقات دارویی کسب شد
مسئول مرکز تحقیقات و علوم دارویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، دکتر نعمت الله آهنگر در جمع خبرنگاران ، اظهار داشت: مرکز تحقیقات و علوم دارویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سال 84 موافقت اولیه را دریافت کرد.
وی ادامه داد :‌این مرکز در عرض چهار سال ، موفق شد موافقت اصولی و قطعی را هم اخذ کند.
آهنگر با اشاره به اینکه کارهای تحقیقاتی زیادی در این مرکز انجام شده است ، تصریح کرد:‌با دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور ارتباط تنگاتنگ داریم.
وی با بیان اینکه دانشکده داروسازی بستر مناسبی برای فعالیت های تحقیقاتی علوم پایه است ، بیان داشت:تمام تست ها در این دانشکده می تواند تبدیل به مقاله شده و در مجله های معتبر به چاپ برسد.
آهنگر با اشاره به اعطای عنوان مرکز تحقیقاتی برتر از سوی فرهنگستان علوم پزشکی کشور به  مرکز تحقیقات و علوم دارویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، گفت:بیش از یکصد مرکز تحقیقات دارویی در کشور زیرمجموعه وزارت بهداشت  فعال است و  کسب این عنوان ، تحولی برای علوم پزشکی مازندران است.
وی با بیان اینکه مرکز تحقیقات و علوم دارویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران به دلیل شرایط اقلیمی ،کار کردن بر روی پوشش گیاهی و کشف گیاهان دارویی و خواص و اثرات آنها را در دستور کار دارد، اظهار داشت:در این مرکز ، سنتز داروهای شیمیایی جدید که می توانند در آینده به عنوان ترکیبات دارویی مطرح باشند مورد توجه بوده و فعالیت های زیادی در شیمی دارویی داشته ایم.
مسئول مرکز تحقیقات و علوم دارویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، خاطرنشان کرد:طی شش سالی که این مرکز دائر شده ، هدف ما غربالگری ترکیبات مختلف بوده و بیش از 50 گونه گیاهی از نظر اثرات مختلف ،مورد ارزیابی قرار گرفته اند.
وی یادآور شد:‌هدف ما این است که صرفا در سطح ارائه مقاله نبوده و تحقیقات هدفمندی را برای ارائه محصول دارویی جدید ظرف 2 سال آینده، دنبال کنیم.
آهنگر با اشاره به تشکیل ستاد تحقیقات گیاهان دارویی در استانداری مازندران ، گفت:امیدواریم بتوانیم برخی از گیاهان دارویی را در استان به محصول تبدیل کنیم که این حرکت شروع شده است.
وی با بیان اینکه بنا داریم از فاز غربالگری خارج شده و  مطالعات گسترده تر  انجام دهیم ، خاطرنشان کرد:به ترکیباتی از اثرات دارویی به ویژه در زمینه داروی ضد تشنج برسیم که در این زمینه کارهای خوبی انجام شده است.
آهنگر با اشاره به گسترش فعالیت ها در سال جاری و تصویب 39 طرح تحقیقاتی که از ابتدای کار این مرکز ، بی نظیر بوده است ، گفت:‌پروژه پژوهشکده دانشگاه علوم پزشکی که از مصوبات سفر است ، قریب الوقوع است و با ایجاد این مرکز ، فعالیت های ما گسترده تر خواهد شد.
کسب عنوان مرکز تحقیقات دارویی برتر توسط دانشگاه علوم پزشکی مازندران
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal