حوزه ریاست
۱۳۹۷ يکشنبه ۶ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1390/12/17 تعداد بازدید : 641
بیشتر مصدومان چهارشنبه آخر سال گروه سنی 20 تا 40 سال هستند
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر فرزاد بزرگی در جمع خبرنگاران اظهار داشت:سال 88 در چهارشنبه آخر سال، 29 مصدوم در استان داشتیم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر فرزاد بزرگی در جمع خبرنگاران اظهار داشت:سال 88 در چهارشنبه آخر سال، 29 مصدوم در استان داشتیم.
وی با بیان اینکه از این تعداد ، پنج مورد بستری و یک مورد اعزام به تهران بود و بقیه در اورژانس مداوا شدند، تصریح کرد:بیشترین میزان مصدومیت مربوط به دست ، پا، صورت و چشم است.
بزرگی با اشاره به اینکه سال گذشته 39 نفر در چهارشنبه آخر سال مصدوم شدند که سه مورد بستری بود، گفت:در سال های اخیر، خطرات و آسیب های عمیق و جراحات با اطلاع رسانی رسانه ها، کاهش یافته است.
وی با بیان اینکه نیروی انتظامی هم در کشف و جمع آوری مواد محترقه تاثیربسزایی در کاهش آسیب ها داشته ، ادامه داد:آموزش هایی هم از طریق رسانه ها به مردم داده شده که در کاهش آسیب ها موثر بوده است.
بزرگی با اشاره به اینکه برخی ضایعات سوزاننده هستند که سوختگی ایجاد می کنند، متذکر شد:‌برخی ضایعات هم انفجاری هستند که باعث قطع عضو و یا ضایعاتی در چشم می شوند.
وی بیان داشت:‌اطلاع رسانی و فرهنگ سازی ، باعث شده تا خانواده ها فرزندان خود را از این محیط ها دور نگه دارند.
بزرگی با بیان اینکه سال گذشته 2 مورد ضایعه چشمی داشتیم ، گفت: یک مورد اعزام به تهران بود و یک مورد هم منجر به پیوند قرنیه شد.
وی با اشاره به اینکه بیشتر مصدومان حوادث چهارشنبه آخر سال در گروه سنی 20 تا 40 سال هستند که 50 درصد مصدومان را به خود اختصاص می دهند، یادآور شد:گروه 10 تا 20 سال با 35 درصد آسیب در ردیف دوم مصدومیت قرار دارند.
بزرگی با بیان اینکه مصدومان بالای 40 سال بسیار کم هستند، خاطرنشان کرد:‌چنانچه این افراد مصدوم شوند یا عابر پیاده هستند و یا از تماشاچیان این حوادث که مصدوم می شوند.
وی با اشاره به اینکه برای چهارشنبه آخر سال در آماده باش کامل هستیم ، گفت:‌در مناطقی که ممکن است این مراسم انجام شود آمبولانس مستقر می کنیم تا به منطقه ای که ممکن است در آسیب قرار داشته باشد دسترسی داشته باشیم.
بزرگی با بیان اینکه در اورژانس هم نیروی اضافه مستقر می کنیم، ادامه داد:توصیه می کنیم حتما کودکان را از محل های خطر دورنگه دارند چراکه اغلب کسانی که صدمه می بینند کودک هستند.
رئیس مرکز مدیریت و فوریت های پزشکی مازندران با اشاره بهتر است کودکان در کنار پنجره نایستند، تصریح کرد:‌چراکه انفجار ترقه باعث شکسته شدن شیشه و آسیب به کودکان می شود.
بزرگی اظهار داشت:‌چنانچه افرادی در مراسم چهارشنبه آخر سال دچار مصدومیت شده و بنا دارند شخصا به بیمارستان مراجعه کنند ، افرادی که دچار ضایعه دست و صورت هستند به بیمارستان بوعلی سینا ساری و آسیب های اندام و تنه هم به بیمارستان زارع مراجعه کنند.
 بیشتر مصدومان چهارشنبه آخر سال گروه سنی 20 تا 40 سال هستند
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal