حوزه ریاست
۱۳۹۶ يکشنبه ۱ بهمن
br ENGLISH
تاریخ: 1390/12/22 تعداد بازدید : 419
نانوایی های استان از آرد سفید استفاده نخواهند کرد
مدیریت مواد غذایی ،آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: امیدواریم در آینده بسیار نزدیک ، شاهد استفاده نشدن آرد سفید در نانوایی های استان باشیم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، حسن مکرمی رستمی اظهار داشت: در 31 اردیبهشت امسال در کارگروه امنیت و سلامت غذایی استانداری مصوب شد که نانوایی ها از آرد 18 درصد برای نان بربری و آرد 15 درصد برای نان لواش و تافتون استفاده کنند.
وی ادامه داد:‌موضوع پس از مصوب شدن در شورای برنامه ریزی استان به فرمانداری ها اعلام شد، افزود:حدود 2 هفته قبل از کلیه شهرستان ها کلاس های آموزشی در این زمینه برگزار شد و امیدواریم در آینده بسیار نزدیک ، شاهد استفاده نشدن آرد سفید در نانوایی های استان باشیم.
مکرمی ادامه داد:‌چنانچه در نمونه برداری از آرد نانوایی ها مشاهده شود که از آردهای اعلام شده استفاده نکرده اند، به عنوان یک تخلف جریمه خواهند شد.
تنوع و تعادل استفاده از مواد غذایی رعایت شود
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه مواد غذایی مصرف شده در ایام نوروز اغلب پرکاری هستند، اظهار داشت:بهتر است در استفاده از مواد غذایی ، تنوع و تعادل رعایت شود.
مکرمی با بیان اینکه سوء تغذیه صرفا کم خوردن نیست بلکه پرخوری را هم شامل می شود، تصریح کرد:مازندران رتبه نخست چاقی را در کشور داراست.
نانوایی های استان از آرد سفید استفاده نخواهند کرد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal