حوزه ریاست
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/01/08 تعداد بازدید : 538
در دهمین روز از تعطیلات نوروزی سه هزار و 165 ماموریت توسط اورژانس 115 انجام شد
دکتر محمد مهدی ناصحی رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران گفت:در دهمین روز از تعطیلات نوروزی سه هزار و 165 ماموریت توسط اورژانس 115 انجام شد .
رییس کمیته بهداشت و درمان ستاد تسهیلات نوروزی مازندران
در دهمین روز از تعطیلات نوروزی  سه  هزار و 165 ماموریت توسط اورژانس 115 انجام شد
دکتر محمد مهدی ناصحی  رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران در یازدهمین روز از تعطیلات نوروزی و هشتمین روز سال 91 با بیان اینکه در ده روز اول تعطیلات نوروزی سه هزار و 165 ماموریت توسط اورژانس 115 انجام شد افزود : در همین مدت یک هزارو  138 زایمان در بیمارستانهای استان انجام شد .
وی از کشف و معدوم شدن سه هزارو 687 کیلوگرم از مواد غذایی فاسد شده خبر داد و اظهار داشت : در همین مدت سه هزار و  371 مورد بازدید و نظارت از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و همچنین اماکن عمومی انجام شده است .
رییس کمیته بهداشت و درمان ستاد تسهیلات نوروزی مازندران از ارسال 44 پرونده متخلفین بهداشتی به مراجع قانونی خبر داد و تصریح کرد : تعداد 2 مورد از اماکن بدلیل عدم رعایت موارد بهداشتی تعطیل شده است .
دکتر ناصحی با اشاره افزایش تعداد مسمومیتها در ایام نوروزی افزود : در این مدت 80 نفر مسموم شدند که 50 مورد آن مسمومیت با CO بوده و 30 مورد دیگر مسمومیت با مواد غذایی و موارد دیگر بوده است که افزایش مسمومیت با سبزیجات ، رعایت مسایل بهداشتی در خوردن سبزیجات بخصوص کاهو بسیار ضروری است  .
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با توجه به نزدیک شدن 13 نوروز و رسم مردم مازندران و خوردن کاهو در این روز تصریح کرد : توجه ویژه ای به شستن سبزیجات و کاهو در این روز شود تا دچار مسمومیت نشوند .
دکتر ناصحی  با اشاره به وجود 42 بیمارستان دولتی ، خصوصی و تامین اجتماعی در استان مازندران افزود : 130 هزار ویزیت توسط پزشکان در این چند روز تعطیلات نوروزی انجام شده است .
وی تعداد مراجعین سرپایی به هلال احمر را 1755 مورد عنوان کرد و افزود : پزشک قانونی نیز در همین مدت 1555 مورد معاینات سرپایی داشته است .
در دهمین روز از تعطیلات نوروزی  سه  هزار و 165 ماموریت توسط اورژانس 115 انجام شد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal