حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۳۱ ارديبهشت
br ENGLISH
تاریخ: 1391/01/09 تعداد بازدید : 443
هیچگونه موارد مشکوک و بیماری ناشناخته ای در استان وجود ندارد
علایم بالینی مثل دلپیچه ، اسهال و گاهی تب ، درد شکم ، تهوع ، استفراغ ، ناشی از نوعی مسمومیت مواد غذایی و یا آلودگی سبزیجات بخصوص کاهو است .

هیچگونه موارد مشکوک و بیماری ناشناخته ای در استان وجود ندارد
دکتر فرهنگ بابامحمودی قائم مقام رییس دانشگاه و مدیر گروه عفونی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه در بعضی از مراجعین به اورژانس بیمارستانهای سطح  اورژانس مازندران مواردی  از بیماریهای اسهالی مشاهده شده است اظهار : تعداد افراد مبتلا به این بیماری نسبت به قبل از تعطیلات نوروزی افزایش داشته است که علایم بالینی مثل دلپیچه ، اسهال و گاهی تب ، درد شکم ، تهوع ، استفراغ دارد. ناشی از نوعی مسمومیت مواد غذایی و یا آلودگی سبزیجات بخصوص کاهو است .
همچنین این مسمومیت نیز می تواند بر اثر عدم دقت در شستشوی کاهو و استفاده از غذاهای مانده ایجاد شود که بخاطر بی توجهی در نگهداری صحیح آن می باشد.
این بیماری خوشبختانه هیچ گونه خطر جانی را به همراه نداشته و بیماران اینچنینی بصورت سرپایی و کوتاه مدت مداوا می شوند.
وی به مردم خصوصا مسافران توصیه کرد تا در شستشوی سبزیجات با مواد کلرینه دقت کافی  داشته باشند و دستهای خود را همیشه با آب و صابون بشویند.
دکتر بابا محمودی با تاکید بردقت در استفاده از آب آشامیدنی سالم بخصوص برای کودکان ،  گفت : از آب بطری سالم استفاده شود .
مدیر گروه عفونی دانشگاه علوم پزشکی مازندران دقت در مصرف غذاهای مانده را خواستار شد و گفت : از خوردن غذاهایی که خارج از یخچال و فریزر مانده است خودداری کنند . دکتر بابا محمودی شستن کاهو را بدلیل وجود چین و چروک روی آن را بسیار مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت : حتما در زمان شستن کاهو دقت کافی داشته باشند تا بصورت بهداشتی ضد عفونی گردد. وی از افرادی که علایمی مثل تهوع ، استفراغ و اسهال مشاهده کردند خواست تا به نزدیکترین مرکز بهداشتی درمانی شبانه روزی و اورژانس بیمارستانها مراجعه نمایند.
قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت : به همراه داشتن بسته های سرم خوراکی (ORS) و آماده کردن آن برای درمان اسهال مهمترین اقدام خواهد بود .
وی تاکید کرد : این گونه بیماری های در اغلب اوقات مخصوصا در زمان کثرت رفت و آمد و مسافرتها یک مسئله غیر عادی محسوب نمی شود و هیچگونه موارد مشکوک و بیماری ناشناخته ای در استان وجود ندارد 


 

هیچگونه موارد مشکوک و بیماری ناشناخته ای در استان وجود ندارد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal