حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/01/19 تعداد بازدید : 1731
تکریم سالمندان در شیوه زندگی و سلامت روحی و روانی آنها بسیار موثر است
دکتر حسین آزاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت : شعار سال 1391 سازمان جهانی بهداشت، "سالمندي و سلامت" نامگذاري شده است و هفته سلامت 1391 هم با محوریت زندگی سالم و طول عمر بیشتر برنامه ریزي شده است
دکتر حسین آزاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران  در دومین روز از هفته سلامت در مراسمی که به همین مناسبت با همکاری اداره کل آموزش و پرورش در مدرسه حدیث شهرستان ساری برگزار شد گفت: شعار سال 1391 سازمان جهانی بهداشت، "سالمندي و سلامت" نامگذاري شده است و هفته سلامت 1391 هم با محوریت زندگی سالم و طول عمر بیشتر برنامه ریزي شده است .

دکتر آزاده با اشاره اهمیت ، حرمت و ارزش سالمندان در آموزه های دینی تصریح کرد : اولین روز این هفته ، سلامت و کرامت انسانی و اجتماعی سالمندان مهم است چرا که هم آموزههاي دینی ما عزت نفس و حفظ کرامت سالمندان را مورد تائید قرار داده است و هم از نظر علمی ثابت شده است که تکریم سالمندان در شیوه زندگی و سلامت روحی و روانی آنها بسیار موثر است.

دکتر آزاده با اشاره به اینکه زندگی سالمند از زمان حیاط فرد در جنین مادر و سپس کودکی و در جوانی بسیار مهم و پیشگیرانه است افزود : اگر فردی در کودکی بیمار نشود و سالم باشد قطعا دوره سالمندی پرنشاطی خواهد داشت .

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران سالمندان را همان جوانان دیروز خواند و اظهار داشت : امروز باید برای داشتن سالمندی سالم بسترهای آن را فراهم کنیم .

وی سلامت سالمندان را رعایت شیوه ی زندگی دانست و تصریح کرد : تغذیه سالم و خوب ، همچنین ورزش و پیاده روی عدم مصرف مواد زیان آور مثل مواد الکلی و مخدر راهکارهای 1سالم زیستن و دوره سالمندی سالم داشتن است .

وی از تدوین برنامه های سند چشم انداز برای تحقق شعار سالمندی و سلامت خبر داد و افزود :

این برنام در سال جاری تدوین خواهد شد .

دکتر آزاده تعداد سالمندان در سال 1429 را 25% عنوان کرد و افزود: در حال حاضر جمعیت سالمندان در ایران 7 درصد است که باید برای افزایش تعداد سالمندان و مراقبت از این جمعیت آمادگی داشته باشیم .

وی تصریح کرد: برهمين اساس روزهاي هفته سلامت در ايران نيز مرتبط با موضوع سالمندي نامگذاري شده‌اند. به اين ترتيب 18 فروردين ماه به عنوان «سالمندي، ورزش و سلامت معنوي»، 19 فروردين با عنوان «سالمندي و آموزش همگاني»، 20 فروردين با عنوان «سالمندي و حوادث و بلايا»، 21 فروردين با عنوان «سالمندي و شهرهاي دوستدار سلامت»، 22 فروردين با عنوان «سالمندي، سلامت و همكاري‌هاي بين بخشي»، 23 فروردين به عنوان «سالمندي و مراقبت در برابر بيماري‌ها» و 24 فروردين به عنوان «سالمندي و كرامت اجتماعي» نامگذاري شده است.

تکریم سالمندان در شیوه زندگی و سلامت روحی و روانی آنها بسیار موثر است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1.5 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal